9°
Лудогорец победи Черно море, “моряците” не заслужаваха да загубят

Черно море - Лудогорец (44)

Варненци отстъпиха с 1:2, въпреки че поведоха в резултата през първата част

Черно море не успя да вземе точки при домакинството си на Лудогорец в мач от 6-ия кръг на efbet Лига, игран на стадион “Тича” във Варна. “Моряците” играха силно срещу шампиона на България и дори поведоха в резултата, но допуснаха обрат. Варненци направиха две принудителни смени. В 13-ата минута Иса получи контузия след сблъсък с футболист на гостите, а в 50-ата голмайсторът Родриго също напусна игра с травма.

Черно море - Лудогорец (30)Черно море започна агресивно срещата и още в третата минута успя да създаде първата си опасност пред вратата на гостите. Патрик Андраде стреля от над 20 метра в долния ъгъл на вратата, но Пламен Илиев спаси.

В 26-ата минута Аристоте Ндонгала можеше да открие резултата, но като по чудо топката не влезе в мрежата на гостите. Родриго да овладее отляво, преодоля Терзиев и намери непокрития Ндонгала, който стреля от седем-осем метра, но Пламен Илиев някак си успя да спаси.

Черно море - Лудогорец (35)По-добрата игра на Черно море даде резултат в 28-ата минута. Анисе сбърка в центъра и Родриго успя да открадне топката. Бразилецът напредна, финтира Терзиев, и с брилянтен фалцов удар в долния ляв ъгъл реализира за 1:0 .

Само 4 минути по-късно Лудогорец успя да изравни. В 32-ата минута Битон изпълни пряксвободен удар отляво, топката премина през всички играчи в наказателното поле и се озова в мрежата за 1:1.

В 42-ата Чибота намери Жоржиньо с 40-метров пас, който с едно докосване от въздуха прати топката в наказателното поле, където Кешеру стреля от воле, но Иван Дюлгеров спаси.

Черно море - Лудогорец (31)В 50-ата имнута Патрик Андраде нацели дясната греда след изпълнение на пряксвободен удар. Малко след това фаулираният за нарушението Родриго бе заменен принудително.

В 70-ата минута Виктор Попов направи отличен проби от над 60 метра отдясно, пусна прострелно центриране към Патрик, на който малко не му достигна да засече кълбото в мрежата на Лудогорец.

Черно море - Лудогорец (40)В 74-ата минута Марселиньо центрира към Кешерю, който с глава прониза Дюлгеров за 2:1. В 86-ата минута Марселиньо получи втори жълт картон за фаул срещу Виктор Попов и бе изгонен.

Съставът на Черно море: Иван Дюлгеров, Виктор Попов, Мирослав Енчев, Димитриос Хантакиас, Цветомир Панов, Аристоте Ндонгала (79-Илиан Илиев), Патрик Андраде, Родриго (51-Йонуц Няго), Васил Панайотов, Жордао Кардосо, Исмаил Иса (13-ата Жоржиньо)