Вятър: 2m/s E
    Спартак Варна върти 0:0 в Плевен

Спартак

“Соколите” взеха една точка срещу Спартак Пл

Отборът на Спартак (Варна) изигра добър мач, но пропусна да бие Спартак Плевен. Срещата от VII кръг във Втора лига в Ловеч завърши 0:0. През второто полувреме с тежка контузия в ръката напусна халфът на варненския тим Тони Костадинов, който се бе появил като резерва в игра само 5 минути по-рано. Тони бе откаран в ловешката болница, където преди минути му направиха снимка.

Спартак (Вн) се изкачи на 15-о място с 4 точки, колкото имат Черноморец (Балчик) и Поморие, но двата отбора са с по-добра голова разлика.

Варненци действаха тактически правилно и стабилно в защита, и използваха всяка възможност за бързи атаки.

Удар на Стоян Иванов профуча край гредата, а след това Ивайло Русев изведе Румен Николов на добра позиция, но той шутира по диагонала в аут.

В 45-ата минута след корнер Ивайло Русев би с глава, последва меле и удар на Румен Николов, след който топката кацна върху напречната греда.

В 55-ата минута Спартак (Вн) изпусна най-чистото си положение. Румен Николов изскочи сам срещу вратаря, но би в него.

Съставът на Спартак (Варна): Християн Славов – Георги Радев, Иво Иванов, Боян Илиев – Николай Томов (62 – Александър Йовчев), Стефан Иванов, Васко Боев, Стоян Иванов, Архан Исуф (70 – Тони Костадинов, 75 – Мирослав Георгиев) – Румен Николов, Ивайло Русев