Влажност: 82%
    Вятър: 3m/s E
    15-годишните “моряци” изпуснаха Берое у дома

DSC_4805

Черно море завърши наравно 0:0 с Берое в мач от 11-ия кръг на Елитната група до 15 години. Срещата се игра на стадион “Корабостроител” под Аспаруховия мост във Варна, а двата тима имаха ситуации, с които да спечелят трите точки.

DSC_4814Първата опасност пред една от двете врати бе за Берое. Футболист на гостите излезе сам срещу вратаря Сава Дичевски, но пусна топката покрай гредата. Малко след това Радослав Петров бе изведе на добра позиция леко под ъгъл, но не успя да реализира. Петров удари греда след пряксвободен удар.

DSC_4826В 60-ата минута Кристиян Евдокиев засече с глава центриране на задна греда, но стражът на старозагорци успя да спаси. Пет минути по-късно отново Евдокиев стреля с глава от близо, но вратарят успя да избие.

Така срещата във Варна завърши без победител. Черно море заема третото място в класирането с актив от 22 точки, след ЦСКА с 25 и Левски с 33. На четвърта позиция е Лудогорец с 21.

DSC_4836Съставът на Черно море: Сава Дичевски, Валентин Калъчев, Михаил Николаев, Артур Аветисян, Дейвид Луканов (60-Любомир Найденов), Николай Костадинов (55-Кристо Яначков), Радослав Петров, Константин Веселинов, Толга Мюрвет, Пламен Аршев, Кристиян Евдокиев.