16°
    Младшата на Черно море стартира с победа пролетта
    Снимка: © Varnautre.bg / Ивайло Борисов

“Моряците” удариха Спартак с 2:1 в Елитната група до 17 години

Юношите старша възраст на Черно море стартираха с победа пролетния дял от шампионата в Елитната група до 17 години. В среща от 18-ия кръг “моряците” победиха Спартак (Плевен) с 2:1 като гости.

Първата част и двата отбора имаха възможности да отбележат гол, но не успяха да се възползват от създадените ситуации. Преди почивката гостите от Варна имаха претенции за неотсъдена дузпа.

Интригата в мача бе оставена за втората част, която бе далече по-интересна и качествена от към футболни достойнства. Резултатът откри Калоян Диев в 57-ата минута след образцова контраатака, а домакините се върнаха в мача 4 минути по-късно. Крайният резултат бе оформен в 69-ата минута, а автор на попадението стана Георги Георгиев, който завърши отлично многоходова атака на варненци.

“Изиграхме безобразно първо полувреме, с много брак в играта ни. Допускам, че и пътят до Плевен може да е повлиял на представянето ни през първите 40 минути. През второто полувреме вдигнахме оборотите и заслужено победихме. При 0:0 не ни свириха чиста дузпа. Показахме хъс, желание и колективна игра, и рутинно взехме трите точки”, каза пред varnautre.bg Георги Попов, треньор на 17-годишните “моряци”.

В 19-ия кръг на първенството Черно море приема Дунав (Русе) от 14 часа на стадион “Корабостроител” под Аспаруховия мост.

Съставът на Черно море: Иван Дюлгеров, Мартин Станков, Ертан Томбак, Кристиян Арсовски, Добромир Добрев, Емил Янчев (к), Георги Георгиев (72 – Даниел Димов), Влад Михайлов (80 – червен картон), Илан Илиев (65 – Никола Тодоров), Дейвид Венциславов (70 – Ивелин Маджаров), Калоян Диев (60 – Данаил Димов).