Влажност: 47%
    Вятър: 6m/s ESE
    Черно море взе точка на Берое с 10 души
    Снимка: © Varnautre.bg / Ивайло Борисов

Черно море успя да вземе точка при гостуването си на Берое в мач от 23-ия кръг на “А” група. “Моряците” завършиха 0:0 срещу заралии в Стара Загора на връх 103-ия си рожден ден и Националния празник на България. Варненци останаха с човек по-малко в 33-ата минута, когато Георги Кабаков показа пресилен втори жълт картон на Бакари.

От първия съдийски сигнал домакините от Берое упражниха натиск, като първата опасност пред вратата на Черно море дойде още в 4-ата минута. Милисавлевич центрира отляво, Венков опита да върне с гърди към вратаря Георги Китанов, но топката го удари в шията и за малко да влети в мрежата, но стражът на “моряците” прояви рефлекс и предотврати отбелязването на автогол. В 24-ата минута след многоходова атака Джоман изведе Спас Делев, който стреля от 16-17 метра, но отново Китанов бе на мястото си и спаси. Само девет минути по-късно”моряците” останаха с 10 човека. Два жълти картона в рамките на седем минути и респективно червен получи нападателят Бакари. Решението на Георги Кабаков обаче е доста дискусионно, тъй като “морякът” не заслужаваше да получи подобна санкция за безобидния фаул в центъра, който извърши. Секунди по-късно реферите отново сбъркаха, спирайки с несъществуваща засада опасна атака на Веселин Пенев, озовал се очи в очи с Китанов, който отново отрази удара след сигнала на съдията.

Първото положение за “моряците” в мача дойде в 41-ата минута. Стенио напредна през центъра на терена и подаде към набралия скорост Михаил Венков. Левият бек отправи силен диагонален шут, който излезе в аут.

Берое продължи да има надмощие и в началните минути след почивката, но така и не успяха да организират нещо по-опасно пред противниковата врата. В 54-ата минута Зехиров шутира от далечна дистанция, но Китанов без проблем улови.

В 62-рата минута плътен удар на Милисавлевич бе отбит от Китанов. В 81-ата минута заралии стигнаха до най-чистата си ситуация. Спас Делев нахлу сам отляво в наказателното поле, но шутира слабо в Китанов.

БЕРОЕ – ЧЕРНО МОРЕ 0:0

Съставите:

Берое: Благой Макенджиев, Веселин Пенев, Владимир Зафиров, Венцислав Василев, Игор Джоман, Георги Сърмов, Емин Ахмед (71 – Станислав Костов), Спас Делев, Неманя Милисавлевич (63 – Георги Божилов), Атанас Зехиров, Георги Андонов (55 – Бенджамин Морел)

Черно море: Георги Китанов, Педро Еуженио, Борислав Стойчев, Пламен Николов, Мишо Венков, Стенио дос Сантос (67 – Тодор Паланков), Дани Георгиев, Георги Илиев, Влади Романов (87 – Симеон Райков), Матиас Курьор (93 – Живко Петков), Бакари

Жълти картони: ЧМ – Борислав Стойчев (12), Георги Китанов (80), Б – Венцислав Василев (64),Игор Джоман (85), Владимир Зафиров (86)

Червен картон: Бакари (33)

Стадион: “Берое”, Стара Загора

Съдия: Георги Кабаков