16°
    ФК Спартак тръгна със загуба напролет
    Снимка: © Varnautre.bg / Ивайло Борисов

Варненци отстъпиха на Брестак пред повече от 100 свои фенове

Ботев победи ФК Спартак с 2:1 в мач от първия пролетен кръг на „А” окръжна група в Брестак. Загубата е трета за варненци, една от които е служебна. Така “соколите” слязоха на трето място в класирането, тъй като ботевци също ги изпревариха. Белослав, който е с мач по-малко, и Брестак имат по 28 точки, а Спартак – 27.

Срещата започна с едноминутно мълчание в памет на Трифон Иванов. Варненци бяха подкрепяни от над 100 свои фенове, а в техния състав бяха четири нови попълнения – Иван Георгиев, Павел Маринов, Тодор Апостолов и Ивайло Русев. Извън групата остана Вилиян Денчев, тъй като жълтата му карта не дойде от Гърция.

ОЩЕ СНИМКИ ВИЖ ТУК!

Играещият треньор Митко Пантев пък излезе титуляр в сърцето на отбраната.
    Домакините вкараха гол в 25-ата минута и поведоха с 1:0, а в 48-ата минута удвоиха преднината си – 2:0.

Spartak Vn (17)В 53-ата минута спартаклии намалиха резултата с красив гол. Степич вдигна и новото попълнение Тодор Апостолов се разписа след плонж с глава – 2:1.

Съставът на ФК Спартак: Митко Недев, Иван Георгиев, Митко Пантев, Павел Маринов, Йордан Янев, Иван Добрев, Мартин Русев, Данчо Пенев, Тодор Апостолов, Ивайло Русев, Александър Степич.