Вятър: 3m/s NNW
    Черно море завърши 1:1 в Динамо (Букурещ)
    Снимка: © Varnautre.bg / Ивайло Борисов

Родените през 2002 година падат с 0:7

Талантите от Детско юношеската школа на Черно море, родени 2001 и 2002 година, записаха равенство и загуба срещу своите връстници от Динамо (Букурещ) в контролна среща, играна на НСБ “Спортпалас”.

Набор 2001 завърши 1:1 с румънците, които откриха резултата през първата част. След почивката Иван Иванов изравни, а до края на мача варненци удариха две греди чрез Кристиян Фоти и Павел Георгиев. През втората част Мартин Минчев, Кристиан Фоти, Иван Иванов и Тугай Неджет се разминаха пред гола.

Гостите от северната ни съседка също създадоха доста положения пред вратата на Черно море, но не успяха да ги реализират. С отлични спасявания в мача се отличиха двамата вратари на Черно море Николай Стоянов и Иван Дичевски, които записаха по едно полувреме.

Съставът на Черно море (2001 г.): Николай Стоянов (40-Иван Дичевски), Ангел Игнатов, Даниел Стоянов, Дамян Георгиев, Мердин Адем (40-Филип Иванов), Кристиян Парашкевов, Павел Георгиев (40-Тугай Неджет), Велислав Василев, Кристиан Фоти, Иван Иванов, Мартин Минчев.

По-малките “моряци”, с треньор Ники Кънчев, пък не успяха да се противопоставят на своите връстници от румънския гранд и загубиха с 0:7.

Ден по-рано талантите от школата на Спартак 1918, родени 2001 година, отстъпиха на Динамо (Букурещ) с 0:5.