16°
    Черно море се дъни срещу Монтана

cherno more - Montana (32)Георги Илиев изпусна дузпа, Кокала скача да бие съдията

Отборът на Черно море не успя да победи Монтана на собствения си стадион “Тича” във Варна. “Моряците” завършиха 1:1 срещу последния в класирането, като капитана Георги Илиев изпусна дузпа през втората част. Така варненци остават без победа от началото на пролетта и се отдалечават все повече от зона Европа.

Мачът можеше да се развие по съвсем различен начин. Монтанци поведоха малко след почивката с гол на Асен Георгиев, но почти веднага Стенио изравни. В края домакините получиха дузпа, която обаче беше пропиляна от Георги Илиев и така двата тима трябваше да се примирят само с точката.

cherno more - Montana (34)В края имаше грозни сцени и много нервни изблици, но до изгонване на футболисти не се стигна. Треньорът на гостите беше изгонен, а докато напускаше терена, към него полетя бутилка от трибуните.

Първата интересна ситуация в двубоя дойде в 15-ата минута, когато Иван Коконов вкара във вратата на моряците, но голът му бе отменен от страничния съдия заради засада. Преди това Курьор стреля, но Христо Иванов изби. В 22-ата минута стражът на Монтана отново се намеси добре, спасявайки удар с глава на Курьор. Секунди по-късно гостите като по чудо не откриха резултата. Иван Стоянов центрира към Атанас Илиев, който отправи изстрел с глава, но Китанов изби в корнер. След половин час игра Монтана отново бе близо до попадение. Илиев изведе Стоянов в наказателното поле, но бившият футболист на ЦСКА и Лудогорец шутира над вратата.

ФОТОРЕПОРТАЖ ВИЖ ТУК»

cherno more - Montana (7)

Добрата игра на гостите се материализира пет минути след почивката, когато Стоянов центрира от корнер на първата греда, където Асен Георгиев я засече с глава в обратния ъгъл – 1:0 за Монтана.

cherno more - montana (14)Радостта на футболистите на Емил Велев не бе дълга, тъй като в 54-ата минута Черно море изравни. Това стори Стенио, реализирал с глава след центриране на Георги Илиев от ъглов удар. След изравнителния гол моряците натиснаха своя противник, но първо Райков стреля слабо с глава от 5-6 метра и Иванов улови, а в 68-ата минута силен шут на Михаил Венков профуча над напречната греда. В 80-ата минута реферът Мартин Стоименов даде доста спорна дузпа в полза на моряците. С изпълнението на 11-метровия наказателен удар се нагърби Георги Илиев, но шутът му бе спасен от Иванов.

cherno more - Montana (14)До края на срещата и двата отбора имаха положения за втори гол. Най-близо до попадение бе резервата на гостите Здравко Лазаров, който в заключителните секунди на срещата опита прехвърлящ удар от 35 метра, който за късмет на Черно море мина на сантиметри покрай дясната греда.

cherno more - Montana (16)ЧЕРНО МОРЕ – МОНТАНА 1:1

0:1 Асен Георгиев 50

1:1 Стенио 54

cherno more - montana (1)ЧЕРНО МОРЕ: Китанов, Стойчев, Николов, Венков, Еуженио, Клок, Романов, Илиев, Стенио, Райков, Курьор

МОНТАНА: Иванов, Пашов, А. Георгиев, Г. Ангелов, Тодоров, Генчев, Боне, Стоянов, Атанасов, Коконов, Илиев

Стадион: “Тича”, Варна
    Начало: 14:00 часа
    Съдия: Мартин Стоименов