9°
Черно море продължава черната серия без победа след 1:3 в Пловдив

DSC_1667

“Моряците” преклониха глава и пред Ботев (ВИДЕО)

Черно море продължи негативната и серия без победа в “А” група и след 25-ия кръг. Днес “моряците” отстъпиха с 1:3 при гостуването си на Ботев (Пд) и вече седми мач не познават вкуса на успеха. Милен Гамаков даде преднина на “канарчетата” в 30-ата минута, а Симеон Райков намали две по-късно. През втората част Ботев успяха да вкарат още два гола чрез Лъчезар Балтанов, единият от дузпа.

И двата отбора започнаха предпазливо срещата, като първата ситуация дойде в 14-ата минута. Грегъри Нелсън направи добър пробив през центъра на терена и подаде към Наско Милев, който стреля, но прати топката право в ръцете на Георги Китанов.

В 24-ата минута Симеон Райков опита хубав изстрел от движение, но топката мина встрани от вратата. Играчите на Ботев откриха резултата в 30-ата минута. Звездата на “жълто-черните” Грегъри Нелсън попаде добър пас в наказателното поле към Милен Гамаков, който с изстрел по диагонала направи резултата 1:0. Малко след гола, крилото на “моряците” Симеон Райков изненада Виктор Голас с изпълнение на пряк свободен удар от над 25 метра и изравни резултата. Преди да влезе в мрежата кълбото се отклони в стената. В края на първата част Райков пробва нов изстрел с левия крак, но стражът на домакините изби топката в ъглов удар.

В 62-ата минута Борислав Стойчев влезе изключително грубо в краката на резервата Радослав Апостолов и главният съдия отсъди дузпа. Зад топката застана Лъчезар Балтанов, който не сгреши и направи резултата 2:1 в полза на “канарите”. В 68-ата минута халфът вкара своя втори гол в мача след удар от дистанция. Това е негов 6-ти гол в “А” група и общо 8-ми през този сезон. Едва в 89-ата минута Черно море отново пробва да изненада Голас, но шутът на най-активния на терена Райков мина встрани от вратата.

Реферите отново успяха да предизвикат противоречия, след като пропуснаха откровена игра с ръка на Ощипко в собственото му наказателно поле. Бранителят се опита да овладее неточно центриране на Романов, като остави топката да мине над главата му. Кълбото обаче откровено се удари във вдигнатата ръка на Ощипко, но нито главният съдия, нито помощникът му край тъчлинията, който беше близо до ситуацията, реагираха по някакъв начин.

В продълженията на мача Райков отново пробва да се разпише от пряк свободен удар, но шутът не затрудни вратаря и резултатът се запази 3:1.

След този успех играчите на Николай Костов минават пред “моряците” във временното класиране на “А” група. Те събират актив от 28 точки с една повече от Черно море. В следващия мач Ботев гостува на Лудогорец, а футболистите на Никола Спасов приемат Локомотив (Пловдив).

Ботев (Пд) – ЧЕРНО МОРЕ 3:1

Милен Гамаков 1:0 (30)

Симеон Райков 1:1 (32)

Лъчезар Балтанов 2:1 (63)

Лъчезар Балтанов 3:1 (67)

Състави:

Ботев (Пловдив): Виктор Голас, Йордан Христов, Филип Филипов, Орлин Старокин, Игор Ощипко, Милен Гамаков, Серкан Юсеин (80-Кристиан Димитров ), Мариян Огнянов(39-Радослав Апостолов), Лъчезар Балтанов, Грегъри Нелсън, Наско Милев (86 – Тютюков)

Черно море: Георги Китанов, Педро Еуженио, Пламен Николов(46-Кулибали), Борислав Стойчев, Михаил Венков, Марк Клок, Стенио, Георги Илиев, Симеон Райков, Бакари (79-Валентин Йосков), Матиас Курьор (67-Владислав Романов)

Жълти картони: (ЧМ) Борислав Стойчев, Педро, Стенио, Бакари; (Ботев) Орлин Старокин, Наско Милев, Грегъри Нелсън