16°
    Ветераните с 33 медала от балканското по лека атлетика в Букурещ

Снимка: Над всички беше Йордан Генов, който се връща с 4 златни медала

14 златни, 11 сребърни и 8 бронзови отличия завоюваха варненци

Варненските ветерани по лека атлетика се завърнаха от балканското първенство в зала в Букурещ с 33 медала – 14 златни, 11 сребърни и 8 бронзови. Това е най-доброто им представяне изобщо в балкански турнири.

Над всички беше Йордан Генов, който се връща с 4 златни медала – на 60 м, 60 м. с препятствия, 200 м и 400 м. Той има и сребърен медал в щафетата

При жените Виолета Стоянова стана шампионка на копие, а Софка Хаджийска взе злато на диск и гюле. Шампионка стана и Атанаска Димитрова в петобоя. Велин Кавръков пък е златен медалист на чук и диск. Димчо Радев грабна златото на висок скок, а Людмил Цонев е първи на троен скок. Атанас Атанасов стана балкански първенец на 3000 м. спортно ходене, с балкански рекорд. Шампион е и Георги Георгиев на 3000 м., като спечели и бронзов медал в кроса на 8 км.

Балканиадата беше изключително силна с участие на повече от 250 състезатели от 10 страни.