16°
    Черно море удари Ботев (Пд) при 19-годишните

865c0c0b4ab0e063e5caa3387c1a8741509039d690489163624c8066d8a9a8f7

“Моряците” бият с 3:2 под Тепетата

Старшата на Черно море записа победа при гостуването си на един от сериозните тимове в Елитната група до 19 години – Ботев (Пд). Под Тепетата “моряците” удариха съперника с 3:2.

Варненци откриха резултата още във втората минута на двубоя. Валентин Йоскво пресира бранител на домакините, който се опита да изчисти топката, но кълбото се отби в крака на нападателя на варненци и влетя в мрежата за 1:0. В 30-ата минута Румен Касабов с прецизен изстрел от далечна дистанция покачи на 2:0, а само пет минути по-късно отново той направи резултата класически. До края на първата част варненци можеха да реализират нов гол. В 43-ата минута Николай Богданов проби мощно отляво, центрира по земя към точката на дузпата където Валентий Йоскво отправи топовен удар в очертанията на вратата, но стражът на домакините успя да се намеси и спаси.

През втората част “жълто-черните” упражниха натиск, който логично доведе до намаляване на резултата. В крайна сметка силите на ботевци стигнаха едва за две попадения, с които оформиха крайния резултат – 2:3.

“Изиграхме по перфектен начин първото полувреме. Теренът бе отличен за игра, което вдигна и качеството на футбола в тази среща. Тази първа част бе най-добрата ни от началото на сезона. Второто полувреме вместо да успокоим играта се отпуснахме и трябваше да треперим до края”, заяви пред varnautre.bg наставникът на Черно море Тодор Каменов..

Съставът на Черно море: Павлин Евтимов, Ертан Тумбак, Стоян Илиев, Цанко Иванов, Добромир Добрев, Емил Янчев, Светослав Павлов, Николай Богданов (75-Марин Сираков), Румен Касабов (85-Николай Николаев), Слави Славов (70-Кристиян Петков), Валентин Йосков.