16°
    Черно море с класика срещу Черноморец (Балчик)

cherno more - soliaris (25)

Иван Маркович на два пъти и Матиас Курьор донесоха успеха с 3:0

Черно море записа класически успех с 3:0 срещу аматьорския Черноморец в контролна среща, играна в Балчик. Два гола за успеха реализира Иван Маркович, а веднъж се разписа Матиас Курьор.

Срещата започна ударно за Черно море, като първата възможност за “моряците” дойде в 18-ата минута. След центриране от корнер на Влади Романов капитанът Георги Илиев засече топката с глава, но стражът на домакините Георги Ставрев спаси. В 24-ата минута Миро Начев стреля по диагонала, но топката премина в страни от вратата на Чанович. В 34-ата минута Бакари майсторски намери топката от въздуха, но отново Ставрев бе заел добра позиция и отрази удара на нападателя на Черно море. Четири минути по-късно Георги Илиев проби отдясно и пусна топката успоредно на вратата, където Романов бе изпреварен от защитник на домакините. Веднага след това Стойчев отправи изстрел, но в страни от вратата. В 45-ата минута Иван Маркович с прецизен удар от дъгата на наказателното поле изпрати топката неспасяемо в мрежата за 0:1.

Втората част започна ударно за домакините, които създадоха няколко добри положения, които бяха отразени от Александър Чанович. В 56-ата минута отново Маркович прати токата в мрежата на Черноморец, след като засече с глава центриране на Романов. В 64-ата Матиас Курьор реализира трети гол за “моряците”. Звездата на варненци пусна топката технично покрай вратаря Ставрев след асистенция на Педро. В 68-ата минута Генади Луго получи червен картон. В 70-aта минута късметът бе на страната на Черноморец, след като топката мина на сантиметри встрани от вратата им, след опасно изпълнение на пряк свободен удар от Симеон Райков.

Това бе третата проверка в паузата на първенството за “моряците”, които почиват в следващия кръг на А група. Преди това те записаха равенство с румънския Виторул 0:0 и загубиха от руския Солярис с 2:3.

Съставът на Черно море: Александър Чанович (69-Иван Дюлгеров), Борислав Стойчев (46-Мамуту Кулибали), Траян Траянов, Михаил Венков, Педро Еуженио, Марк Клок, Иван Маркович, Влади Романов, Матиас Куриор, Георги Илиев (46-Дани Георгиев), Бакари (46-Андреас Васев) – (от 69-ата минута, Райков, Костадинов, Петков, Неделчев).