16°
    Черно море не успя да вземе точки от Лудогорец

Черно море - Пирин 1-1 (25)

“Моряците” отстъпиха с 1:2 в Разград

Отборът на Черно море отстъпи с 1:2 при гостуването и на Лудогорец в мач от 29-ия кръг на “А” група.

“Орлите” поведоха още в 9-ата минута след отлична бразилска атака. Кафу изведе с пета Лукас Саша, който подаде на връхлитащия Вандерсон. Последният нахлу в наказателното поле и без проблеми прати топката в мрежата за 1:0. Голът бе негов шести за този сезон и трети през 2016 година.

В 18-ата минута Венцислав Керчев изби топката с ръка след удар на Бакари, но Владимир Вълков не посочи бялата точка. При следващата атака Клаудио Кешеру изпусна да удвои. Румънецът пропусна още веднъж малко по-късно.

Изненадващо в 31-ата минута гостите изравниха. Владислав Стоянов подаде на Витиня, който направи скандална грешка. Крайният защитник прати топката в краката на Георги Илиев на границата на наказателното поле, като се опита да намери съотборник. Ветеранът стреля мигновено в празната врата, като прати коженото кълбо в мрежата за 1:1. Това е негов първи гол след завръщането му във Варна през зимата.

Второто полувреме Бакари в 51-ата минута и Борислав Стойчев в 65-ата минута бяха близо до пълен обрат.
    Много хубава атака на домакините в 70-ата минута завърши с дузпа за “орлите”. След няколко двойни подавания Вандерсон бе изведен зад защитата. Пламен Николов се опита да го спре, но при опита си да направи шпагат повали Вандерсон, който падайки стреля в ръцете на Китанов.

Вълков посочи бялата точка. Решението му бе бурно оспорвано от гостите. Кешеру застана зад топката и с майсторско изпълнение вкара своя 13-и гол в това първенство, като се върна еднолично на върха при стрелците в “А” група.

ЛУДОГОРЕЦ – ЧЕРНО МОРЕ 2:1
    1:0 Вандерсон (9)
    1:1 Илиев (31)
    2:1 Кешеру (71-д)

ЛУДОГОРЕЦ (4-2-3-1): Вл. Стоянов – Витиня, Терзиев, Керчев, Натанаел – Саша, Дяков – Кафу, Марселиньо, Вандерсон – Кешеру

ЧЕРНО МОРЕ (4-2-3-1): Китанов – Еуженио, Стойчев, Николов, Венков – Д. Георгиев, Паланков – Траянов, Г. Илиев, Курьор – Бакари

СТАДИОН: “Лудогорец Арена”, Разград

СЪДИЯ: Владимир Вълков