16°
    Варненец е шампион по тенис при 14-годишните

Пьотр Нестеров Черно море Елит

Беатрис Спасова (Черно море Елит) и Велина Минчева (Академик 83 Пловдив) завоюваха среброто

Състезателите на тенис клуб Черно море Елит спечелиха първо и второ място на държавното първенство за 14-годишни. Надпреварата се проведе в Пловдив. Пьотр Нестеров стана шампион в оспорван мач срещу третия в схемата Веселин Киселков от Авеню (Бургас) – 6:3, 3:6 и 7:6 (4) в тайбрека.

На двойки при девойките на финала Беатрис Спасова (Черно море Елит) и Велина Минчева (Академик 83 Пловдив) отстъпиха трофея с 6:7 (4), 3:6, на поставените под №1 в основната схема Елена Кралева от Авеню (Бургас) и Лилия Димова от ТК Димитровград.

Треньор на талантите Пьотр Нестеров и Беатрис Спасова е Кристиян Илиев.

Всички медалисти бяха наградени от легендата в спортната гимнастика – пловдивчанинът Йордан Йовчев.