9°
Черно море на колене пред Левски

cherno more - levski (19)

“Моряците” разгромени с 1:5 в София

Черно море отстъпи с 1:5 при гостуването си на Левски в мач от 31-ия кръг на “А” група, игран на стадион “Георги Аспарухов”. Това е шеста поредна загуба за “зелено-белите” в елита срещу този съперник. Успехът на Левски пък е най-убедителният през този сезон. “Моряците” имаха разочароващи изяви в отбрана и допуснаха доста грешки, които бяха наказани от съперника.

Треньорът Никола Спасов заложи отново на необичайна схема – трима централни бранители, много халфове тип „бойци“ в средата на терена и само един щурмовак в лицето на Матиас Курьор. Нападателят Бакари, който изригна с 2 гола срещу Славия в миналия кръг, остана на пейката.

Срещата започна лошо за Черно море, като още в осмата минута варненци допуснаха гол. Георги Костадинов изведе Божидар Краев и младокът на “сините” от малък ъгъл реализира за 1:0, пращайки топката покрай Георги Китанов. Само четири минути по-късно след многоходова атака Тодор Паланков намери Даниел Георгиев на чиста позиция в малкото наказателно поле и опитният полузащитник не сбърка.

Последва натиск на Левски, който даде резултат в 35-ата минута. Тогава Мигел Бедоя центрира от фаул, а Венцислав Христов съвсем леко отклони топката, за да я прати за втори път във вратата на Китанов.

В 69-ата минута нападателят на Левски отбеляза втория си гол в мача. При ново центриране на Бедоя Христов засече кълбото, този път елегантно с глава, и донесе комфортна преднина на тима си. В 75-ата Венци Христов оформи своя хеттрик, след като получи топката пред наказателното поле от Георги Костадинов, и с мощен и плътен шут препарира Китанов за 4:1. В 86-ата резултатът набъбна на 5:1. Костадинов намери отлично Бедоя, който останал сам срещу вратаря, ознаменува добрата си игра с попадение. Менголо можеше да реализира шести гол, но не успя да уцели очертанията на вратата от малкия пенал в 93-ата минута

Левски – Черно море 5:1