9°
Състезателите на ТК Черно море Елит с 6 медала от държавен турнир

Черно море -Елит

Три златни, сребърно и две бронзови отличия за варненския клуб

Три златни, един сребърен и два бронзови медала спечелиха състезателите на Черно море Елит от държавния турнир по тенис за юноши и девойки до 18г., организиран от ТК Супер спорт (Варна).

Златен медалист при младежите е Калоян Вълчев, който със своя борбен дух победи на финала Станислав Митров (ТК Супер спорт) с 6/2 и 6/1. Другите златни отличия са за състезателите по двойки – Тина Манолова и Беатрис Спасова, които след оспорвана игра надиграха Моника Владимирова (ХС) и Никол Дочева (Габ) със 6/2,6/4.

При младежите златен медалист е Георги Язмаджан, който със своя партньор Камен Димитров от ТК Велто, победиха съперниците си на финала – Павел Павлов (ТК Супер спорт) и Станислав Митков (ТК Супер спорт) с 6/3,6/3 .

Сребърена медалиска при девойките е Тина Манолова, която бе победена на финала от Сара Маздрашка (ВиаТС) с 6/7(4),1/6. Добро представяне и за бронзовата медалистка Беатрис Спасова, която в успорван тричасов полуфинал с Тина Манолова, бе надиграна с 6/4 6/7(5) 6/3.

С бронз в играта на двойки завърши турнира и Ана Ставрева, която си партнира с Ивайла Градинарова (Велто).

За добрите резултати на нашите състезатели огромна е заслугата на техния треньор Кристиян Илиев, който с упоритостта и уменията си доведе до добрите успехи.