9°
Сърцат Черно море отпадна от финалите на НБЛ

Черно море Порт Варна

“Моряците” отстъпиха на Рилски Спортист и във втората среща – 72:76

Отборът на Черно море Порт Варна загуби и втория си мач от финалната серия срещу Рилски спортист. В зала “Христо Борисов” във Варна баскетболистите на Спас Натов отстъпиха на своя съперник със 72:76. Варненци се бориха през целия мач и често бяха напред в резултата, но в последните минути по-дългата пейка и класата на съперника казаха думата си.

Cherno more Port Varna 1 (48)Така Рилецо се класира за полуфиналите на първенството, а за “моряците” това беше последният мач за сезона и заавършват шампионата на пето място. В следващия етап Рилецо ще срещне шампиона Лукойл Академик, който днес отстрани Ямбол.

Домакинското предимство в серията, която ще се играе до три победи, ще бъде на страната на “студентите”, което означава и че първите два мача от нея ще бъдат в Правец.

Cherno more Port Varna 1 (33)След добро начало на мача за домакините Рилски спортист направи серия от 14:2 и се откъсна със 7 точки напред в средата на откриващата част. Отборите бяха равностойни до края й и след нея гостите имаха преднина от 4 точки. Серия от 7-0 за „моряците” в началото на втората десетка обърна резултата и те останаха напред няколко минути. Рилецо обаче завърши първото полувреме с 13:2 и след него водеше с 36:31.

ОЩЕ СНИМКИ ВИЖ ТУК »

Cherno more Port Varna 1 (29)Рилски спортист остана напред в резултата дълго време през третия период, но след себераздаване и серия от 10:0 Черно море успя да обърне нещата в края му за 51:49. В началото на последния период преднината на домакините стигна 6 точки, но до средата му Рилски стопи разликата и поведе с 64:62. След две поредни тройки и кош с фаул на Тристан Керисамоковци поведоха със 7 точки при 69-62. В последните напрежението се усили доста, след като точно минута преди сирената разликата падна до 2 точки. Разликата остана такава до 23 секунди преди края, когато Тони Гуджино вкара един наказателен удар за 75:72. Грешка на варненци в ответната атака върна владението на Рилски и с това мачът приключи.