16°
    Спартак Варна продължава да мачка по пътя към “В” група

Мирчев

“Соколите” взеха дербито с Белослав, бият с 2:0

Отборът на Спартак Варна спечели дербито на “А” окръжна група срещу тима на Белослав. “Соколите” надиграха съперника с 2:0 в мач от 20-ия кръг на шампионата, игран на стадион “Локомотив”. И двата гола реализира Владислав Мирчев през втората част.

Спартак - Белослав (8)В 10-ата минута срещата бе спряна в памет на Живко Господинов, който напусна този свят на 4 май 2015 г. Футболистите на двата отбора и зрителите на стадиона почетоха легендата на Спартак и варненския футбол с едноминутни аплодисменти.

Спартак - Белослав (29)Срещата започна силно за варненци, който първи стигнаха до ситуация за гол. Ивайло Русев нахлу отдясно в наказателното поле и стреля, но топката премина над напречната греда. Малко след това отново той бе близо до откриване на резултата. Юношата на Спартак получи топката от Владо Мирчев, финтира двама бранители в наказателното поле и стреля, но стражът на гостите спаси с крак.

Спартак - Белослав (12)В 49-ата минута “соколите” получиха дузпа за игра с ръка в наказателното поле, която бе превърната в гол от Владислав Мирчев. В 66-ата отново той покачи на 2:0 след пас на Тодор Апостолов. До края на срещата варненци можеха да направят резултата класически, но не успяха да се възползват от създадените ситуации.

ОЩЕ СНИМКИ ОТ МАЧА ВИЖ ТУК»

Спартак - Белослав (24)Успехът днес оставя Спартак на върха в класирането с актив от 51 точки два кръга преди края на първенството. В неделя (15 май) Спартак Варна гостува в Бозвелийско от 16 часа. Последният мач на “соколите” е на 22 май от 16 часа на стадион “Локомотив” срещу тима на Провадия.

Спартак - Белослав (40)Съставът на Спартак: Митко Недев, Галин Петров (52-Никаел Асад), Павел Маринов, Иван Иванов, Вилян Денчев, Десислав Дяков (85-Денислав Драганов), Иван Добрев, Данчо Пенев (65-Иво Димитров), Тодор Апостолов (85-Мартин Русев), Владо Мирчев, Иво Русев (70-Кристиян Славов). Денислав Драганов