9°
Монтана се подигра с Черно море на “Огоста”

Черно море - Пирин 1-1 (23)

“Моряците” с безлична игра и загуба с 2:3

Отборът на Черно море записа загуба при гостуването си на Монтана в мач от 33-ия кръг на “А” група. “Моряците” отстъпиха 2:3 на стадион “Огоста” след слаба и на моменти безлична игра. Футболистите на Никола Спасов бяха много колебливи в защита по време на целия мач и допуснаха куп грешки, които доведоха до поражението от последния в класирането.

В 8-ата минута Коконов излезе сам срещу вратаря след грешка на Михаил Венков, но Георги Китанов успя да се намеси добре и спаси. “Моряците отговориха в 18-ата минута, когато Матиас Курьор бе изведен от Пламен Николов на добра позиция. Нападателят на гостите напредна и шутира без да се бави, но топката излезе в аут. В 28-ата минута Иван Коконов откри резултата като се разписа отблизо след красиви комбинация и асистенция на Сергей Георгиев. Две минути по-късно Симеон Райков изравни. Тодор Паланков изведе своя съотборник, който с удар от въздуха, опъна мрежата.

В 53-ата минута Иван Стоянов изведе своя тим напред. Минчев изведе Коконов, който отправи изстрел по земя и вратарят Георги Китанов изби. При добавката Стоянов не сбърка и с плътен удар направи 2:1. В 60-ата минута Бакари излезе сам срещу вратаря, но се забави да нанесе завършващ удар и топката му бе отнета. В 82-ата минута “моряците” изравниха от несъществуваща дузпа, която Кабаков само видя, въпреки че Георги Ангелов влезе чисто на Пламен Николов. Точен от бялата точка бе Курьор – 2:2.

В продълженията на срещата бившият футболист на Черно море Атанас Илиев наказа моряците в 92-ата минута с гол от непосредствена близост, с който оформи крайното 3:2.

МОНТАНА – ЧЕРНО МОРЕ 3:2

1:0 Коконов 28