9°
42 деца мериха сили по “Тенис 10”

Тенис на корт (2)

Състезатели от 9 клуба се включиха в надпреварата

33 момичета и 9 момчета взеха участие в регионалния турнир по “Тенис 10”. Надпреварата се проведе през уикенда и бе за деца до 8 и до 10 години. 8-годишните мериха сили на оранжев корт, а по-големите – на зелен.

Тенис на корт (1)В състезанието участваха представители на варненските клубове ТК Черно море –Елит, ТК Супер Спорт, ТК Тича, ТК Младост, ТК Велто, както и ТК Приста 2001 (Русе), ТК Дулово, ТК Шумен, ТК Плевен-90.

При момичетата до 8 години побeдителка стана Катя Ходжаева от ТК Черно море –Елит, на второ място се класира Олга Кочеткова ТК Младост, а трета остана Катрин Иванова ТК Черно море-Елит. При момчетата от същата възрастова група първенец е Иван Иванов от ТК Черно море-Елит, който надигра, класиралия се на второ място – Александър Митев от ТК Приста 2001 Русе с 4/1 4/0. На трето място останаха Л. Чакъров и К. Гамов.

????????????

При по-големите Павел Маринов от ТК Супер Спорт – Варна спечели трофея, след като надделя над Даниъл Спасов от ТК Черно море –Елит с 4/1 4/1. На третото място останаха Петър Йорданов от ТК Шумен и Тодор Гергинов от ТК Велто Вн.

Тенис на корт (4)При момичетата за първото място след оспорван двубой се пребори Никол Николова от ТК Тича, която победи Йоанна Константинова от ТК Плевен-90 с 5/4 (6) 4/1. Третото място тук си поделиха двете състезателки на ТК Черно море – Елит – Соня Илиева и Естела Иванова.