16°
    Деца показваха умения по тенис във Варна

IMG_20160702_161024-

12 момчета и 7 момичета се включиха в регионалното първенство в Черно море Елит

На тенискортовете на Черно море Елит се проведе регионално първенство по тенис – Зелен корт до 10 г., по програмата на БФТ Тенис 10. В турнира участваха 12 момчета и 7 момичета съответно от клубове: Черно море Елит, ТК Шумен , ТК Тича (Вн), ТК Супер спорт (Вн), ТК Изида (Добрич) и ТК Велто (Вн).

Момичетата се състезаваха в две групи, като от всяка група първите две се класираха за полуфиналите. Победителка стана състезателката на ТК Черно море-Елит Соня Илиева с треньор Юмер Юмеров. Втора е Катя Ходжаева от Елит, а трети се класираха Естела Иванова от Черно море Елит и Калина Димова от ТК Шумен.

Момчетата се състезаваха по схема на елиминации. Победител в турнира стана Павел Маринов ТК Супер спорт (Вн). Втори е състезателят от Тича (Вн) – Ангел Владов, а на трето място се класираха Иван Иванов (Черно море-Елит) и Максим Николов – Тича (Вн).

Победител в утешителния турнир стана Леопол Костилев от ТК Изида (Добрич). Втори се класира Мартин Митев ТК Шумен, а трети останаха Велин Александров и Даниел Койнов от ТК Шумен.