• Варна
    16°
    разкъсана облачност
    Влажност: 87%
    СК Аква спорт е шампион и носител на купа България по синхронно плуване
    Facebook Google Twitter LinkedIn Reddit

    13613353_1214043975274992_3007234590905829510_o

    Втори е отборът на Албатрос – Варна с 551 т., а трети Торпедо – 533 т.

    СК Аква спорт стана комплексен победител и носител на купа България за пета поредна година с 808 т. на завършилия държавен лично-отборен шампионат по синхронно плуване. Надпреварата се проведе през уикенда на басейн “Приморски” във Варна, в нея взеха участие осемте клуба, развиващи спорта в България – НСА (София), Левски (София), Нова и Тибрис (София), както и варненските Аква спорт, Албатрос, Торпедо и Черно море. Състезанието премина при перфектна организация и условия.

    Втори е отборът на Албатрос – Варна с 551 т., трети Торпедо – 533 т.

    13613354_633576403477985_952368033786820889_oНа първенството бяха излъчени шампионите на страната в отделните възрасти и дисциплини, както и носителите на отборните купи по възрасти и комплексно (общо за всички възрасти и дисциплини).

    13652958_633569816811977_6573815049747608951_oОтборно класиране :
    Деца – на първо място с равен сбор точки се класираха Торпедо и Аква спорт – 214 т., 3-ти Албатрос – 186 т.
    Дев.младша – 1. Аква спорт – 223 т., 2. Албатрос – 191 т., 3. Торпедо – 154 т.
    Дев.старша – 1. Аква спорт – 318 т., 2. Торпедо – 165 т., 3. НСА – 145 т.
    Жени – 1. НСА – 126 т., 2. Левски – 69 т., 3. Албатрос – 66 т.

    13640797_633575203478105_862710777937853248_oИндивидуално класиране:
    Деца
    Соло – 1. Крис Кулева (Аква спорт), 2. Антеа Черноокова (НСА), 3. Алейна Осман (Аква спорт)
    Дует – 1. Крис Кулева/ Алейна Осман (Аква спорт)
    2. Магдалена Йоневска/Вероника Найденова (Аква спорт)
    3. Алекса Христова/Александра Крумова (Торпедо)
    Ансамбъл – 1. Аква спорт, 2. Торпедо, 3. Албатрос
    Комбинация – 1. Аква спорт, 2. Торпедо, 3. Албатрос

    Девойки младша
    Соло – 1. Далия Пенкова (Аква спорт), 2. Анджелина Моллова (Торпедо), 3. Невена Кабаджова (Албатрос)
    Дует – 1. Далия Пенкова/Теодора Младенова (Аква спорт)
    2. Анджелина Моллова / Славена Дудренова (Торпедо)
    3. Невена Кабаджова/ Теодора Пацева (Албатрос)
    Ансамбъл – 1. Аква спорт, 2. Торпедо, 3. Албатрос
    Комбинация – 1. Аква спорт, 2. Албатрос, 3. Торпедо

    Девойки старша
    Соло – 1. Александра Атанасова (Аква спорт), 2. Мария Миронова (Аква спорт), 3. Мила Дянкова (Левски)
    Дует – 1. Александра Атанасова / Мария Миронова (Аква спорт)
    2. Елица Даскалова / Алекс Кондова (Аква спорт)
    3. Мила Дянкова/ Верджини Христакиева (Левски)
    Ансамбъл – 1. Аква спорт 2, 2. Аква спорт 1, 3. НСА
    Комбинация – 1. Аква спорт, 2. НСА, 3. Торпедо

    Жени
    Соло – 1. Христина Дамянова (Левски), 2. Златина Димитрова (Левски), 3. Мишел Хюбнер (НСА)
    Дует – 1. Христина Дамянова/ Златина Димитрова (Левски),
    2. Мария Киркова/ Мишел Хюбнер (НСА)
    3. Радина Симова/Деница Димова (Аква спорт)

    Вашият коментар

    Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

    info @ varnautre.bg

    За Varnautre.bg