Влажност: 57%
    Вятър: 5m/s WSW
    Черно море остава на върха в Първа лига след победа срещу Монтана

ПФК Черно море (10)

“Моряците” бият с 1:0 в дебютното си домакинство в Каварна, Пламен Николов бележи за варненци

Черно море записа втора победа в Първа професионална лига и продължава да е на върха в класирането и след втория кръг. “Моряците” победиха с 1:0 тима на Монтана в дебютното си домакинство на градския стадион в Каварна, където варненци ще приемат съперниците си за мачовете през есента.

Така подопечните на Георги Иванов – Гонзо са единственият тим в първенството с два успеха след първите два кръга (б.а Берое и Лудогорец са с мач по-малко). “Моряците” играха повече от половин час с човек по-малко, след като Тодор Паланков бе изгонен за втори жълт картон. Единственият гол в мача падна в 10-ата минута, а негов автор стана централният бранител Пламен Николов, който се превърна в герой за тима от Варна.

Първата интересна ситуация в двубоя дойде в 5-ата минута, когато новият нападател на “моряците” Марек Кузма се пребори за една топка, проби и стреля от границата на наказателното поле, но кълбото мина над вратата. В 10-ата минута Пламен Николов откри резултата. Бранителят се възползва от разбъркване в наказателното поле и се разписа за 1:0, като преди това последователно удари към вратата на Христо Иванов отправиха Траян Траянов и Марек Кузма. Точно преди Николов да нанесе головия изстрел, топката срещна и страничната греда. Гостите от Монтана имаха претенции към това попадение, тъй като според тях топката не бе преминала голлинията на вратата. На повторенията обаче явно се видя, че кълбото мина с целия си обем и главният рефер правилно е зачел гола.

В 26-ата минута Александър Цветков центрира от фланга, но с топката се разминаха няколко футболисти и опасността премина. Малко преди края на първото полувреме Цветков стреля добре от въздуха, но встрани от вратата пазена от Христо Иванов.

През втората част отново “моряците” владееха инициативата, но трудно стигаха до голово положение. В 62-ата минута Тодор Паланков получи втори жълт картон и остави “моряците” с човек по-малко. В 60-ата минута в игра се появи нападателят Бакари, който обаче престоя на терена едва 17 минути и бе заменен от Георги Андонов.

В следващия кръг Монтана приема Локомотив (Пловдив), а Черно море е гост на новака в ППЛ – Локомотив (Горна Оряховица).

ЧЕРНО МОРЕ – МОНТАНА 1:0

1:0 Пламен Николов (10)

Състави:

Черно море: 40. Александър Чанович, 73. Ондрей Сукуп, 22. Пламен Николов, 15. Траян Траянов, 4. Михаил Венков, 6. Александър Цветков, 84. Тодор Паланков, 7. Уго Секо (Ян Малик 65), 21. Георги Илиев, 13. Иван Коконов (Бакари 60) (Георги Андонов 77), 29. Марек Кузма

Монтана: 1. Христо Иванов, 23. Шоко, 3. Иван Михов, 6. Тихомир Трифонов, 25. Костадин Дяков, 20. Николай Чипев, 8. Георги Коруджиев (Атанас Илиев 85), 22. Сергей Георгиев, 28. Маркиньос, 7. Даниел Генов (Андреас Васев 68), 10. Петър Атанасов (Стивън Петков 82)

Жълти картони: Христо Иванов (13), Тодор Паланков (25), Георги Коруджиев (47)
    Червен картон: Тодор Паланков (62)

Стадион: “Калиакра”, Каварна
    Съдия: Ангел Баялцалиев