16°
    Спартак Варна отстъпи на Светкавица с 1:2

Спартак - Светкавица (6)

Най-хубавото днес на стадион “Локомотив” бе агитката на “соколите”

Отборът на ФК Спартак Варна записа втора загуба в първенството на Трета североизточна лига. На връх 98-ия рожден ден на клуба “соколите” отстъпиха с 1:2 на Светкавица (Търговище). Гостите завършиха мача с 9 човека.

Спартак - Светкавица (9)

Варненци започнаха по-добре срещата, като в 10-ата минута Пламен Иванов стреля от пряк свободен удар, но над напречната греда.  Само пет минути по-късно обаче Светкавица откри резултата. Гостите реализираха след грешка на бранителя Калоян Иванов. Защитникът се подхлъзна и не успя да се намеси при една наглед лесна топка, а от грешката му се възползва Цветан Илиев, който остана сам срещу Митко Недев и не сгреши. В края на първата част Иван Георгиев удвои аванса на Светкавица.

Спартак - Светкавица (16)

ОЩЕ СНИМКИ ОТ МАЧА ВИЖ ТУК»

Само 3 минути след почивката гостите останаха с 10 души. Георги Дамянов получи втори жълт картон за грубо влизане. В 75-ата минута Пламен Иванов намали резултата, след като засече с глава центриране от корнер. Малко след попадението Иванов изведе Ивайло Русев сам срещу стража на гостите, но нападателят от непосредствена близост не успя да се разпише. Това бе и най-футболното положение за Спартак в мача, а ситуацията – най-чиста.  В 88-ата минута Светкавица остана с 9 души, след като втори жълт и респективно червен картон получи капитанът Цветан Илиев. Въпреки че натискаха съперника в собствената му половина варненци така и не успяха да стигнат до изравняване на резултата.

Спартак -фенове (1)Най-хубавото днес на стадион “Локомотив” бе агитката на Спартак. През целия двубой, въпреки дъжда, който се изсипа над Варна и негативния резултат, ултрасите не спряха да пеят любимите си песни и направиха страхотна хореография. На трибуните имаше всичко – песни, факли, димки, бомбички и дори фойерверки. Привържениците се бяха постарали да отпразнуват по подобаващ начин 98-ия рожден ден на клуба. За футболистите обаче не може да се каже същото.

СНИМКИ ВИЖ ТУК»

Спартак -фенове (8)Съставът на Спартак: Митко Недев, Свилен Иванов, Калоян Иванов, Петьо Василев, Диян Кателиев, Михаел Михалев, Иван Добрев, Ивайло Русев, Пламен Иванов, Десислав Дяков, Микаел Асад (Георги Шабанов, Денислав Драганов, Йордан Янев, Кристиян Славов, Лоренцо Демирев, Милен Бабаджанов).