16°
    Спартак Варна с първа победа във “В” група

Спартак - Светкавица (6)

“Соколите” бият с 2:1 Суворово като гост, Ивайло Русев носи трите точки с гол в 96-ата минута

Отборът на Спартак Варна записа първа победа в Трета североизточна лига. В среща от 4-ия кръг на шампионата “соколите” удариха като гост Суворово с 2:1.

Двубоят започна с едноминутното мълчание за загиналия футболист на домакините Никола Терзиев, а в негова памет суворовци играха с черни ленти.

Варненци бяха подкрепяни бурно от над 100 свои фенове, които наприха впечатляваща хореография по трибуните.

До почивката играта бе равностойна, с малко сериозни удари към двете врати. Гостите имаха една добра ситуация, когато Петър Георгиев получи прекрасен пас от Ивайло Русев, но се засуети и не успя да бие.

В 48-ата минута варненци откриха резултата и бе дело на опитния Диян Кателиев. В 75-ата минута Пламен Иванов уцели страничната греда със страхотен удар, а малко след това домакините останаха с 10 души, тъй като техен играч бе изгонен с червен картон за груб фаул.

В 90-ата Суворово изравни, а победният гол за “соколите” падна в края на шестминутното продължение, а него автор стана Ивайло Русев.

Следващият кръг Спартак Варна е домакин на Черноморец (Балчик). Срещата е на 10 септември в 17 часа на стадион “Локомотив”.

Съставът на Спартак Варна: Митко Недев, Георги Щерев, Калоян Иванов, Свилен Иванов, Михаел Михалев, Иван Добрев, Диян Кателиев, Денис Драганов, Ивайло Русев, Пламен Иванов, Петър Георгиев.