16°
    Черно море с нелепа загуба от ЦСКА в продължението

ПФК Черно море

“Моряците” отстъпиха с 0:1 на “Армията”

Отборът на Черно море не успя да вземе точка при гостуването си на ЦСКА на стадион “Българска армия” в среща от 7-ия кръг на Първа професионална лига. “Моряците” на Георги Иванов допуснаха гол в 93-ата минута на двубоя с “червените” и записаха нова загуба в шампионата.

През първите 20 минути играта бе равностойна и без сериозни положения пред двете врати. В 38-ата минута домакините създадоха първото голово положение в мача. Тогава Манолев получи отличен пас от Шимао, нахлу мощно отдясно и опита прострелно центриране, но то се оказа неточно.

До края на полувремето “червените” имаха териториално превъзходство, но сериозните атаки към Чанович липсваха и след 45 минути игра двата отбора логично се оттеглиха при 0:0.

След почивката ЦСКА-София наложи по-сериозно превъзходство, но в началото на втората част положенията отново бяха рядкост. Все пак в 58-ата минута Арсенио направи добро двойно подаване с Джордан, но шутът му излезе високо над напречната греда.

В 65-ата минута домакините бяха близо до гол, когато Чорбаджийски стреля опасно с глава след центриране от корнер, но Чанович реагира добре и изби в нов ъглов удар.

В 71-ата минута Черно море като по чудо не откри резултата. След отлична контраатака Паланков изведе Бакари сам срещу Китанов, но стражът на червените спаси изстрела на гостуващия нападател. Това бе най-сериозното голово положение пред една от двете врати до този момент.

ЦСКА-СОФИЯ – ЧЕРНО МОРЕ 0:0

ЦСКА-СОФИЯ: 12. Китанов, 11. Манолев, 4. Чорбаджийски, 5. Перез, 3. Недялков, 17. Шимао, 26. Кулма, 21. Руи Педро, 6. Пинто, 25. Джордан, 10. Арсенио

ЧЕРНО МОРЕ: 40. Чанович, 73. Сукуп, 5. Станчев, 22. Николов, 4. Венков, 84. Паланков, 6. Цветков, 7. Секо, 9. Камби, 21. Илиев, 29. Кузма