16°
    Дамите на ЖФК Варна започнаха със загуба футболния шампионат

ЖФК Варна

Варненки отстъпиха с 1:3 пред Бургас

Дамите на ЖФК Варна стартираха новия шампионат по женски футбол със загуба. Варненки отстъпиха като домакин на ЖФК Бургас с 1:3 в мач от втория кръг на първенството, игран на НСБ “Спортпалас”. В първия кръг възпитаничките на Елена Пеева почиваха.

Момичетата от ЖФК Варна започна силно срещата и още във седмата минута успяха да открият резултата. Ивана Зехова засече центриране от корнер и изведе своите напред. Малко преди това Илиана Исоева удари греда. До края на полувремето гостите, които разполагат с доста опитни футболистки, успяха да стигнат до пълен обрат, а в самия край на мача бургазлийки стигнаха и до тети гол. В средата на втората част Женя Стрезова получи червен картон за два жълти, а към края на двубоя и футболистка на гостите също видя картона с червен цвят.

В следващия кръг ЖФК Варна гостува на Берое в Стара Загора, а мачът е на 25 декември от 15 часа. Бургазлийки пък почиват.