16°
    Черно море се класира за 1/8-финалите за Купата

ПФК Черно море - Локо Пд (41)

“Моряците” бият с 2:1 Розова долина, Коконов и Валентин Йосков бележат за успеха в Казанлък

Отборът на Черно море се класира за 1/8-финалите на турнира за купата на България след успех с 2:1 срещу аматьорския тим на Розова долина. Двубят се игра в Казанлък, а двата гола за успеха на варненци реализираха Иван Коконов и Валентин Йосков.

В титулярния състав на Георги Иванов-Гонзо излезе 17-годишният Илиан Илиев, както и талантите от школата Николай Минков, Мартин Костадинов и Валентин Йосков. Дебют на вратата на варненци направи новият вратар Пржемисъл Ковар.

През целия двубой гостите владееха инициативата, като първото опасно положение в мача бе в 16-ата минута. Тогава Валентин Йосков стреля, но ударът му мина над вратата. В 20-ата минута Черно море успя да открият резултата. Иван Коконов бе изведен сам срещу вратаря и реализира за 0:1. Пет минути по късно Николай Минков направи добър самостоятелен пробив, но стреля встрани от целта. Първата възможност за домакините да застрашат вратата на Черно море дойде едва в 39 минута, но разбъркването в наказателното поле на варненци не доведе до нищо. В самия край на първата част отборът на Розова долина пропусна още едва добра възможност.

В средата на второто полувреме Николай Минков удари греда за “моряците”, а стражът на варненци спаси опасен удар на Рачев. В 80-ата минута Валентин Йосков удвои резултата като вкара с удар от границата на наказателното поле. Минута по-късно официален дебют за Черно море направи младият футболист от школата Александър Михайлов, който замени централния бранител Пламен Николов.

В 85-та минута влезлият като резерва за домакините Николай Георгиев бе съборен в наказателното поле и реферът отсъди дузпа, която бе реализирана от Емил Рачев – 1:2.

В последната минута на редовното време Милен Христов с глава можеше да отбележи и да прати мача в продължение, но топката излезе в аут.

Съставите

Розова долина: Тодоров, Цонков, Христов, Вакавлиев, П. Георгиев, Цанков (60-Калайджиев), Рачев, Фаиков, Петров, Апостолов (72-Петков), Гр. Георгиев (Н. Георгиев).

Черно море: Ковар, Станчев, Костадинов, Николов (81-Алексансър Михайлов), Минков, Д. Георгиев, Малик (68-Цветков), Романов, Коконов, Йосков, Ил. Илиев (56-Кузма)