9°
    Влажност: 39%
    Вятър: 7m/s NE
    Черно море вкара пет на Несебър

ПФК Черно море - ЛудогорецБакари с хеттрик, Минков и Романов бележат за 5:0 на “Тича”

Черно море вкара пет гола на втородивизионния тим на Несебър в контролна среща в паузата след IX кръг на Първа лига. Спарингът се игра на стадион “Тича” пред около 200 верни фенове на “моряците” .

Домакините наложиха териториален превес още в началните минути.

Първата добра възможност Черно море дойде още във втората минута. След центриране от пряк свободен удар Мишо Венков стреля с глава, но топката мина встрани от вратата. В 24 мин. изстрел на капитана Георги Илиев мина над гредата. Първото си изгодно положение гостите от Несебър пропуснаха в 26-ата минута, когато изстрел на Мирчев с глава мина над вратата. “Моряците” отговориха с бърза контраатака, но Секо не успя да отбележи. В 32-ата минута и Георги Илиев нямаше шанс от пряк свободен удар. Две минути по-късно и Марек Кузма пропусна. В 39-ата минута Цонков пропиля втората добра възможност за гостите да открият резултата. Пет минути преди края на първата част Георги Илиев изведе Марек Кузма сам срещу вратаря на Несебър, но той не успя да реализира.
    Треньорът Георги Иванов започна второто полувреме с изцяло подменен състав на “Черно море”. Първият гол в срещата падна веднага след подновяването на играта. Бакари стреля опасно, Тотев изби, но при добавката Николай Минков изпрати топката във вратата на Несебър. Три минути по-късно след рикошет в крака на Бакари коженото кълбо премина в опасна близост от гредата на гостите. Вторият гол за Черно море падна в 58-ата минута след образцова акция, започната от Дани Георгиев, преминала през Костадинов, който центрира към Бакари и централният нападател изпрати топката във вратата на Несебър. В 61-ата минута нова добра атака на домакините завърши с изстрел на Неделчев, спасен от вратаря. В 66-ата минута Бакари пропусна да се разпише за втори път в мача, след като ударът му мина встрани от целта. В 70-ата минута отново той беше изведен на стрелкова позиция, но топката срещна тялото на вратаря и като по чудо не влезе в мрежата. Четири минути по-късно Влади Романов засече ефектно от въздуха центриране на Дани Георгиев и направи резултата 3:0. В 76-ата минута топката отново попадна в мрежата на Несебър след изстрел на Бакари, но попадение не беше зачетено заради отсъдена засада. В 84-ата минута централният нападател на Черно море все пак се разписа за втори път в мача след перфектно изпълнен пряк свободен удар. Две минути по-късно Бакари оформи своя хеттрик след атрактивно попадение с пета за 5:0. В самия край на мача изстрел на Неделчев срещна гредата.

Състав на Черно море:
    Първо полувреме: 31. Коварж, 73. Сукуп, 5. Станчев, 22. Николов, 4. Венков, 84. Паланков, 6. Цветков, 21. Г. Илиев /к/, 13. Коконов, 7. Секо, 29. Кузма
    Второ полувреме: 33. Е. Михайлов, 34. А. Михайлов, 8. Малик, 15. Траянов, 17. Костадинов, 3. Георгиев, 27. Неделчев, 97. Минков, 10. И.Илиев, 11. Романов, 9. Бакари