Вятър: 5m/s NNE
    Двама състезатели са спортисти на Варна за септември

sportist-na-varna-2

Това е прецедент в 9-годишната история на анкетата

Двама състезатели бяха определени за Спортист №1 на Варна за месец септември. Това е прецедент в 9-годишната история на анкетата. Досега такова нещо се случва за първи път, а двамата призьори са европейски шампиони. Това са Николай Гочев и Христо Христов.

sportist-na-varna-12Николай Гочев стана шампион на стария континент по офроуд. Той изпревари основния си конкурент Тадеуш Вишневски от Полша със 7 точки на върха в генералното класиране за сезона в клас UTV в Самоков.

sportist-na-varna-6Христо Христов пък спечели титлата на Стария континент при 94-килограмовите на първенството за кадети в Полша. Талантът на клуб Титан победи в изхвърлянето със 125 кг, след това вдигна най-много и в изтласкването със 166, което е европейски рекорд. Това му осигури златото в двубоя с общ резултат 291 кг – също еврорекорд.

sportist-na-varna-10За отбор №1 на Варна за септември бе избран тенис клуб Черно море-Елит. Тимът на Огнян Илиев стана държавен отборен шампион в София, като на финала победи Левски.

sportist-na-varna-14Над всички в онлайн анкетата пък е автомобилистът Станислав Владимиров. Състезателят на новосъздадения варненски клуб Иномоушън рейсинг изпраща много силна година, като стана №1 в своя клас RC3 и №2 в шампионата на автомобилите с един двигателен мост. Той взе и наградата “Тодор Славов”. а Владимиров гласуваха 43 процента от далите вота си в сайта на анкетата.