16°
    Черно море Тича с трета загуба в НБЛ
    СНИМКА: LAP.bg

Варненци отстъпиха на Лукойл Академик 74:87

Лукойл Академик нанасe трета загуба на Черно море Тича в НБЛ. „Студентите” се наложиха над „моряците” с резултат 87:74 в третия кръг от редовния сезон на шампионата, след като водиха цял мач. Единственият отбор без загуба, освен Лукойл, е Рилски спортист, а единственият друг без победа, освен Черно море, е Балкан. В следващия кръг Лукойл Академик гостува на Левски 2014, а варненци ще изиграят първия си домакински мач за сезона срещу Академик Бултекс 99.

Домакините поведоха още в началото, но Черно море успя да се задържи близо в резултата и след една част изоставаше само с 3 точки. Варненци играха като равни с класния си съперник дълго през втората четвърт, но малко преди почивката разликата стана двуцифрена и се запази за 46-35 на полувремето.

Лукойл Академик изигра силна трета четвърт, през която водеше с над 15 точки, а в края й беше с цели 20 напред при 71:51. Тони Дечев използва преимуществото на отбора си, за да пусне всички баскетболисти в игра. Стабилната разлика се запази до края и домакините заслужено спечелиха.

Саша Загорац изигра силен мач за победителите и завърши с 20 точки. 13 добави капитанът Филип Виденов, а 10 – Дани Гибсън. Всички в състава на отбора влязоха в игра и с изключение на един се разписаха.

За варненци Александър Янев записа 20 точки и 5 борби, 16 добави капитанът Станислав Цонков, а 12 плюс по 5 борби и асистенции регистрира Деян Карамфилов.