Влажност: 100%
    Вятър: 1m/s W
    Черно море Тича с драматична загуба в първия си мач у дома за сезона

cherno-more-ticha-akademik-bultex-43

Варненци записаха четвърто поредно поражение в НБЛ, този път от Академик Бултекс със 70:71

Четвърта поредна загуба в НБЛ записа отборът на Черно море Тича. В мач от четвъртия кръг варненци отстъпиха с драматичното 70:71 в първия си домакински двубой пред почти пълната зала “Христо Борисов> Гостите натрупаха добър аванс преди паузата и удържаха успеха, въпреки че минаха през сериозна драма в последните секунди.

cherno-more-ticha-akademik-bultex-66Следващата седмица черноморци гостуват на Балкан, който също няма победа до момента. Академик пък ще е домакин на Левски 2014.

cherno-more-ticha-akademik-bultex-39

ФОТОРЕПОРТАЖ ОТ МАЧА ВИЖ ТУК

Домакините водеха през първата част, но така и не натрупаха разликата, а малко преди края й гостите поведоха с точка след тройка на Михайлов. Веднага след началото на втората Куртев вкара за варненци, но след това Академик направи серия от 15-2 за малко повече от минути и дръпна с 12 точки. До почивката гостите поддържаха преднината си и водеха с 9.

cherno-more-ticha-akademik-bultex-16Малко след средата на третата четвърт домакините се доближиха на 4 точки, но Академик отговори с две поредни тройки, за да си върне комфортният аванс. След това той се поддържаше и при по-малко от 4 минути до края бе 12 точки. Последваха обаче редица пропуски и грешки на гостите и серия от 13-1 на варненци изравни при 30 секунди до края, а два изпуснати наказателни удара от Куртев ги лишиха и от аванс. Сашо Янев пропусна стрелба, а Джордан Семпъл бе фаулиран. Той отбеляза един от двата си наказателни, а след като Цонков пропусна в последната атака гостите можеха да ликуват.

cherno-more-ticha-akademik-bultex-64Отново над всички за пловдивчани бе Джордан Семпъл, който завърши с 28 точки, 15 борби и 3 асистенции. Шакир Смит се включи с 13 точки, а Оскар Белфийлд добави 12 и 5 борби, но и 7 грешки.

cherno-more-ticha-akademik-bultex-69Александър Янев се отчете с дабъл-дабъл за домакините след 22 точки и 17 борби, а пък добро включване от пейката имаше Цветомир Куртев с 15 и 5.