16°
    Черно море Тича с пета загуба в НБЛ

cherno-more-ticha-akademik-bultex-52

Варнанци отстъпиха като гости на Балкан със 73:85

Отборът на Черно море Тича записа пета поредна загуба от началото на сезона в НБЛ. Варнени отстъпиха като гост на тима на Небойша Видич със 73:85 след като домакините водеха значително през целия мач. В следващия кръг тимът на Спас Натов почива, а Балкан гостува на Левски 2014 в София.

Преди мача стана ясно, че американецът Джейкъб Холмън е напуснал изненадващо Балкан без да уведоми предварително никого и ботевградчани излязоха за срещата с 10 състезатели и един юноша на клуба.

Двубоят започна оспорвано с няколко смени на водачествата в началото, но постепенно Балкан затегна защита и започна да се откъсва напред в резултата. След доста бързи атаки и няколко поредни тройки домакините поведоха с цели 16 точки в средата на втория период. Варненци намалиха за кратко разлика, но серия от тройки на Николай Маринов дръпна ботевградчани отново сериозно напред. Домакините имаха 8 тройки от 13 опита през първите 20 минути и на почивката поведоха с над 20 точки. Балкан започна и второто полувреме със серия 9-3, за да вдигне до 30. Антон Диков вкара три поредни тройки за Черно море в края на периода, но разликата бе доста голяма и нямаше почти никаква интрига. Ботевградчани загубиха концентрация и допуснаха редица грешки в нападение в края на мача, а варненци се възползваха и свалиха пасив до 12 точки. Все пак тимът на Видич удържа мача се поздрави с първи успех.

Михайло Секулович бе най-резултатен за Балкан с дабъл-дабъл от 26 точки и 14 борби, а 12 имаше Колин Вос. По 11 отбелязаха Амит Хот и Ивко Ивков.

За Черно море Тича над всички с 15 точки бе Александър Янев, а 13 отбеляза Мърцан Мъркович. Антон Диков и Никола Джурич отбелязаха по 12.