9°
Черно море Тича падна от Берое у дома

cherno-more-ticha-beroe-4

Варнанци отстъпиха с 63:86 в зала “Христо Борисов”

Черно море Тича записа загуба при домакинството си на Берое с 63:86 в мач от НБЛ. Домакините издържаха три части срещу съперника си, но българският участник в Балканската лига направи силна серия през последната четвърт и се откъсна далеч напред. Старозагорци продължават да са веднага след лидера Лукойл Академик във временното класиране с актив 6-3. За варненци пък това беше краят на серията от три поредни победи, а тимът е в долната част на класирането с 3 победи и 6 загуби. В следващия кръг Берое ще бъде домакин на Левски 2014, а Черно море Тича – на Рилски спортист.

cherno-more-ticha-beroe-16След няколко смени на водачеството в първите минути Берое успя да се задържи напред и да доближи разликата до 10 точки. Варненци обаче не позволиха голямо откъсване на съперника си, въпреки че изоставаха до края на първата част, след която Берое водеше с 26-21. В началото на втория период разликата стана двуцифрена, но Черно море отново не позволи на Берое да натрупа комфортна преднина и се задържа близо в резултата до почивката – 39-46.

cherno-more-ticha-beroe-17Берое поддържаше преднина от 8-10 точки през цялата трета част, а след като спечели и нея се откъсна с 11 напред при 69-58. След добра серия от 12-2 за старозагорци до средата на последния период те се откъснаха с над 20 точки напред и решиха мача в своя полза, за да доиграят спокойно последните минути.

ОЩЕ СНИМКИ ВИЖ ТУК»

cherno-more-ticha-beroe-6Омари Гудул беше най-резултатен за победителите със 17 точки, като хвана и 5 борби. 12 отбеляза Шейн Гибсън, а с по 11 се включиха Пламен Алексиев, Тихомир Желев и Шейн Гибсън. За отбора дебютира американецът Брандис Рейли-Рос, който отбеляза 7 точки и подаде 3 асистенции.

За Черно море Станислав Цонков отбеляза 22 точки и хвана 7 борби, а с 10 плюс 5 се отчете Никола Джурич.