9°
Черно море Тича завърши годината със загуба

cherno-more-ticha-lukoil-31

Варненци отстъпиха у дома на Лукойл Академик със 75:86

Черно море Тича завърши 2016 година с домакинска загуба. Варненци отстъпиха на Лукойл Академик със 75:86. Домакините изпотиха по-класния си съперник и се бориха здраво, но не успяха да задържат доброто темпо и резултатност от първата и началото на втората четвърт и загубиха двубоя. Така варненци са седми с баланс 4-7, а шампионите остават първи с 9-2. В първия кръг от новата година Черно море гостува на Академик Бултекс 99, а Лукойл Академик ще посрещне Левски 2014.

ФОТОРЕПОРТАЖ ОТ ДВУБОЯ ВИЖ ТУК»

cherno-more-ticha-lukoil-17След равностойно начало Черно море взе аванс в края на първата част, след което го поддържаше и във втората. С добро включване на Филип Виденов обаче шампионите обърнаха резултата със серия от 12-0 и поведоха на почивката. В първите шест минути на третата част играта отново бе равностойна, но при 47-47 Лукойл Академик направи серия от 8-0 и дръпна. От този момент нататък домакините правеха опити да изравнят отново, но това така и не им бе позволено и гостите спечелиха.

cherno-more-ticha-lukoil-21С дабъл-дабъл за успеха завърши Максим Корниенко, който приключи с 18 точки и 11 борби. По 12 точки пък добавиха Филип Виденов и Дани Гибсън.

cherno-more-ticha-lukoil-18За домакините силно игра Станислав Цонков с 20 точки, 7 борби и 3 асистенции. Филип Дедиер се отчете със 17 точки и 9 борби, а Никола Джурич вкара 14 точки.