16°
    Черно море отстъпи на Динамо Букурещ в контрола

Черно море - Левски U19 (3)

“Моряците” падат с 1:3 на “Спортпалас”

Юношите старша възраст на Черно море отстъпиха на втория отбор на Динамо Букурещ в контролна среща, играна НСБ “Спортпалас”. Младите “моряци” загубиха с 1:3, като победните попадения за гостите паднаха в последните 10 минути на мача.

Лъчезар Йорданов откри за варненци в 3-ата минута, а Динамо изравниха в 30-ата след добра контраатака.

През втората част треньорът Тодор Каменов направи много смени, като до края на мача в игра се появиха нови 11 футболисти.

“През първото полувреме играхме равностойно срещу Динамо. Тимът се състезава в трета дивизия на Румъния и е съставен от 20/21-годишни футболисти. Много добре подготвени, бързи и научени на футбол. До 70-ата минута горе долу стояхме добре. Доволен съм, получи се добра проверка”, каза треньорът Тодор Каменов.

Това е втора контрола за младите таланти на Черно море от началото на зимната подготовка. Следващият съперник на “моряците” са връстниците им от Нефтохимик, а мачът е на 4 февруари. На 11-и играят със Суворово, а на 18-и гостуват на мъжкия отбор на Светкавица (Търговище). Последната контрола ще е отново със Суворово на 25 февруари.

Съставът на Черно море: Иван Дичевски, Ертан Тумбак, Йордан радев, Стоян Илиев, Кристиян Арсовски, Добромир Добрев, Влад Михайлов, Емил Янчев, Радослав Вичев, Лъчезар Йорданов, Свтослав Павлов (на полувремето: Мартин Дичев, Попов, Николай Николаев, 60-а минута влизат Данаил Динов, Калоян Диев, Никола Кънчев, Александър Цариградски, 70-а минута Георги Дончев, Синан Мехмед, Георги Топалов, 75-а минута Венцислав Анастасов.