Вятър: 3m/s SSE
    Черно море загуби от Несебър в контрола

ПФК Черно море - Лудогорец

“Моряците” паднаха с 1:4, Пируло и Филип Хлупик с неофициален дебют за ваненци

Черно море записа първа загуба в контролите от зимната подготовка. “Моряците” отстъпиха при гостуването си на втородивизионния Несебър с 1:4. Бакари откри резултата в 15-ата минута, а Баев, Нуретин Пюскюлю, Ерай Карадайъ и Иван Стоянов направиха пълния обрат в срещата.

Двубоят на Градския стадион в Несебър, който бе обявен за 13 часа, стартира с 15-минутно закъснение.

Треньорът Георги Иванов-Гонзо започна срещата с две промени в състава от последния контролен мач на тима с Агротикос Астерас (10:0). На мястото на Дани Георгиев стартира младият Мартин Костадинов, а на върха на атаката вместо Марек Кузма излезе Бакари. Мачът пропуснаха контузените Мишо Венков и Траян Траянов. За двубоя с Несебър Гонзо повика трима юноши от школата на клуба- Ертан Томбак, Емил Янчев и Добромир Добрев. Сред резервите бе и 15-годишният нападател Мартин Минчев, както и новите попълнения Пируло и Филип Хлупик, които записаха неофициален дебют с екипа на “моряците”.

Варненци стартираха ударно срещата и успяха да открият резултата в 15-ата минута. Нападателят Бакари открадна топката в полето на домакините и с плътен удар по диагонала с левия крак реализира за 0:1. Само две минути по-късно чешкият страж на Черно море Войчех Шром сгреши фатално. Баев измъкна топката от краката му и я вкара на празна врата за 1:1. Преди попаденията Ондрей Сукуп получи контузия и бе заменен от Дани Георгиев. В 21-вата минута Балджийски стреля от добра позиция, но вратарят на Несебър изби в корнер. Пет по-късно Коконов центрира прострелно отдясно към Бакари, който с крак от 4-5 метра стреля в напречната греда. В 37-ата домакините стигнаха до пълен обрат, след като Нуретин Пюскюлю засече с глава центриране от корнер.

В 60-ата минута в игра се появиха всички резерви, като единствените двама, които останаха на терена, бяха Дани Георгиев и Пламен Николов. В 75-ата минута Ерай Карадайъ доведе нещата до 3:1 след контра атака. Малко след това Филип Хлупик бе изведен на добра позиция, но стреля в напречната греда. В 81-ата минута Иван Стоянов оформи крайното 4:1 след корнер и последвало меле в наказателното поле.

Това бе четвърта проверка за варненци от старта на подготовката, като преди този мач “зелено-белите” имаха внушителна голова разлика 19:0. Черно море записа три последователни победи в Гърция срещу Аридеа с 3:0, Кардия с 6:0 и Агротикос Астерас 10:0.

В събота Черно море завършва поредицата контролни срещи от зимната подготовка срещу Черноморец (Балчик) на собствения си стадион “Тича”, а пред началото на мача ще бъде официалното представяне на тима за пролетния дял от шампионата.

Съставът на Несебър: Р. Андонов, Д. Молдованов, Н. Пюскюлю, С. Баев, Г. Димов, Цв. Цонков, Дж. Али, Дж. Яшар, Ер. Карадайъ, Н. Колев, Ж. Пехливанов
    Резерви: Ст. Бояджиев, Ив. Стоянов, Ив. Цачев, Н. Дамянов, Д. Бенчев, Д. Стоянов, Ем. Ахмед

Съставът на Черно море: Войтех Шром, Ондрей Сукуп (10-Дани Георгиев), Пламен Николов, Стефан Станчев, Мартин Костадинов, Георги Илиев (к), Тодор Паланков, Александър Цветков, Иван Коконов, Борислав Балджийски, Бакари
    Резерви: Емо Михайлов, Ертан Томбак, Емил Янчев, Добромир Добрев, Иван Минчев, Дани Георгиев, Пируло, Валентин Йосков, Филип Хлупик, Марек Кузма
    Мача пропуснаха: Мишо Венков и Траян Траянов