16°
    Черно море отпадна от Литекс за Купата на България след дузпи

Черно море

Мишо Венков пропусна от бялата точка, но отбеляза за 1:1 в редовното време

Отборът на Черно море отпадна в турнира за купата на България, след като загуби след дузпи 1/4-финалния сблъсък за Купата на България с третодивизионния Литекс. В редовното време мачът на градския стадион в Ловеч завърши 1:1. В двете продължения нов гол не падна. Изстрел в напречната греда на Михаил Венков от бялата точка, лиши Черно море от участие на полуфинала.

Още в 4-ата минута гостите от Черно море имаха възможност да излязат напред в резултата. Капитанът Георги Илиев намери добре Марек Кузма, който без да се бави стреля, но кълбото мина на сантиметри от целта. Седем минути по-късно отново словашкият нападател на Черно море не успя да се възползва след грешка на централния бранител на Литекс. В 13-ата минута вратарят на домакините Диян Вълков отрази добър изстрел на Пируло.

В 22-ата минута ловчанлии поведоха, без преди това да са имали нито един изстрел към вратата на гостите. След нарушение на Дани Георгиев в наказателното поле срещу Веселин Васев, реферът Волен Чинков посочи бялата точка. Методи Костов не сгреши при наказателния удар и откри резултата в полза на Литекс. Радостта на домакините не продължи дълго. В 34-ата минута след центриране на Георги Илиев от корнер, най-съобразителен в наказателното поле беше Мишо Венков, който с глава не остави шанс на вратаря на Литекс – 1:1.

В 41-ата минута зелено-белите можеха да излязат напред в резултата, но Борислав Балджийски не отигра по най-добрия начин стопроцентовото голово положение. Марек Кузма овладя добре дълго подаване по десния фланг и върна към Балджийски около точката на дузпата. Халфът се засуети и притиснат от притичал през товавреме бранител, изпрати топката в аут.

През втората част Черно море продължи да е по-активният отбор на терена. В 47-ата минута Михаил Венков не успя да отбележи втория си гол в мача. Георги Илиев центрира от корнер, Кузма отклони към Венков, но защитникът пропусна. В 50-ата минута силен удар на Даниел Георгиев от границата на наказателното поле беше париран от вратаря Вълков. Стефан Станчев се намеси решително в последвалата контраатака и не се стигна до опасност в наказателното поле на “Черно море”.В 54-ата минута жълт картон получи Веселин Васев от Литекс. В 67-ата минута и Балджийски от състава на гостите видя жълтия цвят. В 75-ата минута и Радослав Бойчев получи официално предупреждение от рефера за нарушение срещу Мишо Венков. В 88-ата минута резервата за Литекс Бойчев центрира в предни позиции, но вратарят на Черно море Емил Михайлов се справи. Минута по-късно Руслан Иванов от домакините получи жълт картон.В 90-ата минута Георги Илиев шутира, но изстрелът му мина над вратата.

При резултат 1:1 приключи и редовното време на мача.

В 93-ата минута Марек Кузма получи жълт картон. Три минути по-късно и Георги Какалов видя жълтия цвят. В 98-ата минута Александър Цветков центрира отляво към Иван Коконов, който с глава докосна кълбото, но ударът на резервата на гостите бе твърде слаб и неточен, за да затрудни Вълков. Малко по-късно и Кузма стреля с глава, но отново не порази целта.В 99-ата минута Дилян Димитров от състава на домакините получи официално предупреждение за нарушение срещу Александър Цветков. В 107-ата минута Даниел Георгиев също получи жълт картон, което на практика означава, че халфът на Черно море ще пропусне мача на зелено-белите с ЦСКА в събота. В 113-ата минута добър изстрел на Георги Илиев мина встрани от вратата на Литекс.

След 120 минути игра двата отбора не успяха да излъчат победител. При рулетката на дузпите по-съсредоточени бяха играчите на Литекс.

Литекс получи право да изпълни първата дузпа и Методи Костов се разписа, въпреки че Емил Михайлов добре улови ъгъла на изпълнението, но не успя да парира. Капитанът Георги Илиев се нагърби с първото изпълнение за Черно море и не сгреши. Опитният футболист изчака реакцията на вратаря и стреля сигурно в центъра на вратата. Антоний Балъков с мощен удар реализира втората дузпа за Литекс. Александър Цветков също беше безкомромисен срещу бившия си тим. Константин Генков реализира третата дузпа за Литекс, въпреки че Емил Михайлов отново добре прецени на къде ще бъде насочена топката. Нервите на Михаил Венков не издържаха и топката срещна горната греда след изпълнението му. Руслан Иванов запази хладнокръвие и реализира следващата дузпа за Литекс- 5:3. Иван Коконов намали на 5:4 с добро изпълнение от бялата точка. Резервата Радослав Бойчев отбеляза решителната дузпа и изпрати Литекс на полуфинал – 6:4.

Литекс: 1. Диян Вълков, 3. Петко Ганев, 16. Иван Иванов, 73. Дилян Димитров, 88. Руслан Иванов, 7. Александър Кирилов, 8. Константин Генков, 14. Искрен Писаров (58 – 19. Георги Какалов), 78. Атанас Курдов (72 – 24. Радослав Бойчев), 99. Веселин Васев (65 – 6. Антоний Балъков), 9. Методи Костов
    Ст. треньор: Живко Желев

Черно море: 33. Емил Михайлов, 4. Михаил Венков, 5. Стефан Станчев, 22. Пламен Николов, 73. Ондрей Сукуп, 3. Даниел Георгиев, 6. Александър Цветков, 21.Георги Илиев, 77. Пируло (59 – 17. Иван Коконов), 70. Борислав Балджийски (67 – 10. Николай Минков), 29. Марек Кузма

Ст. треньор:Георги Иванов