9°
Черно море загуби от Дунав в мач с два отменени гола и куп странни съдийски решения

cherno-more-dunav-11

Русенци изместиха “моряците” от четвъртото място след 1:0 в Разград (видео)

Черно море отстъпи на Дунав в мач от втория кръг на плейофната фаза в Първа лига. “Моряците” загубиха с 0:1 на стадион “Лудогорец Арена” в Разград, а мачът ще се запомни с два отменени гола на Марек Кузма и куп странни съдийски решения. Единственото редовно попадение в мача реализира Мирослав Будинов в 43-ата минута.

През първите двайсетина минути играта бе равностойна и без сериозни положения пред двете врати. В 21-ата минута дойде и първата интересна ситуация. Кузма стреля с глава след центриране отляво на Коконов, но топката профуча на сантиметри покрай лявата греда на Антонов. В 37-ата минута Кузма прати топката в мрежата на Дунав след удар с глава, но попадението бе отменено поради засада. Така се стигна до 43-ата минута, в която централният бранител на гостите Стефан Станчев опита да върне с глава към Михайлов, но Будинов пресече паса и майсторски прехвърли вратаря на Черно море за 1:0. Секунди по-късно Дунав имаше възможност да удвои, когато четирима футболисти на домакините излязоха срещу двама гостуващи бранители, но Карагерен се подхлъзна и не успя да нанесе шут в решаващия момент. В даденото от рефера продължение на първата част моряците за малко да изравнят. Георги Илиев центрира от корнер, последва страхотно меле и няколко карамбола, след което топката се отправи към мрежата на русенци, но Юлиян Ненов изчисти от голлинията.

Втората част започна с втори отменен гол на Кузма поради засада. Дунав отговори с изключително опасен шут на Ненов в 50-ата минута, който за малко не попадна в долния ляв ъгъл на Михайлов.

В 68-ата минута Тейнур Марем и Стефан Станчев се сбутаха с глави, защитникът на моряците падна на земята, а реферът му вдигна жълт картон. Централният бранител на Дунав пък напусна игра с директен червен картон.

Пет минути по-късно Марек Кузма пропусна да изравни след центриране на Георги Илиев и изстрел с глава, който не намери целта.

В 84-ата минута Муйеци падна в наказателното поле на Черно море след съприкосновение с Балджийски, но съдията Георги Кабаков дава жълт картон за симулация, но отново съдийското решение е странно. В 87-ата минута Коконов не можа да намери очертанията на вратата след разбъркване в пеналта на Дунав.

ДУНАВ – ЧЕРНО МОРЕ 1:0

1:0 Мирослав Будинов 43

ДУНАВ: 86. Антонов, 66. Джалилов, 22. Милчев, 5. Марем, 23. Хубчев (59-Марио Петков), 4. Патев, 11. Димов, 94. Ненов, 7. Карагерен (52-Ндуйе Муйеци), 6. Аясс (46-Бранимир Костадинов), 9. Будинов

ЧЕРНО МОРЕ: 33. Михайлов, 4. Венков, 5. Станчев, 6. Цветков, 13. Коконов, 21. Илиев, 22. Николов, 29. Кузма, 73. Сукуп, 77. Пируло (55-Балджийски), 84. Паланков (81-Валентин Йосков).

Жълти картони: Стефан Станчев (ЧМ), Ндуйе Муйеци (Д)
Червен картон: Тейнур Марем
Главен съдия: Георги Кабаков (Пловдив)
Асистенти: Мартин Маргаритов (Пловдив) и Мартин Венев (София)