16°
    Спартак 1918 бие с 4:1 като гост

Спартак Варна - Тервел (6)

“Соколите” загряха за дербито с победа над Спортист

Отборът на Спартак 1918 победи Спортист (Михалич) с 4:1 като гост, в мач от 14-ия кръг на първенството в областната група.

“Соколите” тотално надиграха съперника, съобщава клубният сайт на варненци.  През първото полувреме поведоха с 3:0, след 2 гола на Георги Бербенков (5, 45) и Динко Динков (21). През втората част домакините върнаха един гол в 62-та минута, а Ивайло Русев (90) от пряк свободен удар оформи крайния резултат.

В следващия кръг Спартак 1918 приема лидера в класирането Овеч (Провадия). Дербито на първенството ще се играе на стадион “Спартак” в неделя (30 април) от 16 часа.

Съставът на Спартак 1918: Христо Купенов, Георги Щерев, Вилиян Денчев, Мартин Киров, Венелин Колимечков (59 – Петър Душков), Симеон Николов, Динко Динков (55 – Диян Моллов), Владислав Георгиев (50 – Даниел Друмев), Ивайло Русев, Симеон Симеонов (61 – Радослав Радев), Георги Бербенков (65 – Дениз Гюрешчи).