Черно море записа първа победа в плейофите
    Стефан Станчев
    СНИМКИ: VARNAUTRE.BG

“Моряците” удариха Локомотив (Пд) с 3:2

Отборът на Черно море записа домакински успех с 3:2 срещу Локомотив (Пд) в мач от 29-ия кръг на Първа професионална лига. Срещата се игра в Каварна, където “моряците” приемат съперниците си в първенството.

Двубоят стартира с опасност пред вратата на гостите. Още в третата минута Иван Коконов се озова на стрелкова позиция фронтално срещу Илко Пиргов, но топката профуча на сантиметри от страничния стълб. В 32-ата минута Стефан Станчев засече центриране от корнер на Георги Илиев и заби топката в близкия ъгъл на вратата.

DSC_0570В 41-ата минута “моряците” имаха добра възможност да стигнат до втори гол. Марек Кузма напредна, премина през двама бранители на пловдивчани, но когато стигна до позиция за стрелба загуби равновесие и не усоя да отправи силен изстрел и Пиргов улови.Минута преди края на първата част Мартин Камбуров изравни. При първата смислена атака на гостите Пламен Крумов центрира отдясно и нападателят с глава насочи във вратата на Емил Михайлов.

DSC_0520В 47-ата минута Камбуров отправи топовен изстрел от въздуха, но Емил Михайлов демонстрира добър рефлекс е неутрализира опасността. В 67-ата минута Черно море отново поведе в резултата. Ондрей Сукуп центрира отдясно в наказателното поле, Марек Кузма притисна Везалов, който сгреши в опита си да изчисти, и отбеляза в собствената си врата за 2:1.

ФОТОРЕПОРТАЖ ОТ МАЧА ВИЖ ТУК»

DSC_0430

В 87-ата минута пловдивчани стигнаха до равенство.  След центриране от корнер, се получи разбъркване, Димо Бакалов стреля по земя, а топката мина през куп от тела, Михаов я закачи,  но тя все пак мина голлинията за 2:2. В 89-ата минута Сукуп пусна отляво на Никлай Минков, който ценрира, а Кузма с глава вкара за 3:2 с което оформи и крайният резултат в срещата. След попадението треньорът на Черно море Георги Иванов в емоцията си съблече и хвърли якето си зад скамейката.