Вятър: 2m/s NNE
    Учениците на Черноризец Храбър шампиони по лека атлетика

20170427_123609_resized

При момичетата първенци станаха представителките на ОУ „Христо Ботев“ (снимки)

Около 80 деца от трети и четвърти клас от пет варненски училища участваха във финалното състезанието по лека атлетика, част от „Ученическа Купа Варна“, което се проведе в лекоатлетическата зала на СК „Локомотив“.

20170427_095451_resizedПо правилата на състезанието училищните отбори сe състояха от 8 момчета и 8 момичета. Всеки ученик имаше право да участва в две дисциплини, плюс щафета. Едно училище имаше право да участва с двама състезатели в една дисциплина, които бяха следните: 50 м. гладко бягане, 200 м. гладко бягане, дълъг скок от място, хвърляне на малка и плътна топка, съответно за момчета и момичета. Всички отбори бягаха и щафета:

3. ЧОУ „Малкият принц“

20170427_124012_resizedЗа отборите класирали се на първите три места, бяха предвидени много предметни награди, осигурени от Община Варна.
    „Ученическа купа Варна“ по лека атлетика за III-IV клас се проведе в три отделни кръга през учебната 2016/2017 г., след което се сформира и комплексен победител за момчета и момичета отделно, а класирането е следното:

Момчета III-IV клас– комплексно:
    1. ОУ „Черноризец Храбър“
    2. Първо основно училище

Момичета III-IV клас– комплексно:
    3. ОУ „Черноризец Храбър“

20170427_121419_resizedКомплексните победители бяха наградени със специални подаръци, електронен часовник, грамота и купи. За всички останали организаторите осигуриха тениска с надпис на проявата, които бяха връчени от директора на дирекция „Спорт“ при Община Варна г-н Кристиан Димитров, г-н Данчо Илиев от дирекцията и Руслан Грозданов главен съдия на състезанието.

20170427_095536_resizedПодарък за победителите, слънчева шапка, беше осигурена от най-мащабната инициатива за активен начин на живот и балансирано хранене Живей Активно! на Нестле България.

Финалния кръг за най-малките атлети I-II клас ще се проведе на 10 май от 10.00 часа отново в СК „Локомотив“.