Вятър: 2m/s SSW
    Черно море с едва две победи срещу Пирин в Благоевград

Черно море - Верея (15)

Вторият успех бе при първата среща на Гонзо при второто му завръщане на “Тича”

Черно море е записал само две победи срещу предстоящия съперник Пирин като гост в елита от 17 изиграни мача. В Благоевград “моряците” бият и двата пъти с по 3:1. Първият успех е на 28 април 1979 година, а вторият – на 31 юли 2016 година, когато бе и първата среща на Гонзо при второто му завръщане на “Тича”. Владислав Златинов изведе домакините напред в 26-ата минута, но 38-ата Георги Илиев изравни от дузпа. След почивката Марек Кузма и отново Илиев в разстояние на 8 минути – между 61-вата и 69-ата донесоха трите точки. Вторият двубой между двата тима от миналия сезон завърши 0:0 на 18 ноември 2016 година в Каварна.

Досега в 34 мача помежду си Черно море и Пирин имат по 12 победи и 10 равни, с голова разлика 37:36 за варненци.

В Благоевград срещите са 17 – 12 победи за домакините, 3 равни и 2 загуби, 29:10, а във Варна мачовете са 16 – 10 победи и 6 равни за „моряците”, при голово съотношение 27:7. Веднъж Черно море домакинства в Каварна – 0:0.

Победите на Пирин: 1:0 – 5 пъти, 2:0 – 3, 4:0 – 2, 2:1 и 3:0 – по 1.

Равните: 1:1 – 6 пъти, 0:0 – 3, 2:2 – 1.

Победите на Черно море: 1:0 – 4 пъти, 2:0 – 3, 3:1 – 2, 6:0, 2:1 и 4:1 – по 1.