Вятър: 2m/s SSW
    Черно море остава лидер в класирането след равенство срещу Пирин

Пирин-Черно море (24)

“Моряците” завършиха 1:1 в Благоеград (снимки)

Черно море взе точка при гостуването си на Пирин в мач от 4-ия кръг на Първа професионална лига, игран на стадион “Христо Ботев” в Благоевград. “Моряците” завършиха 1:1 с “орлетата”, но определено могат да съжаляват, че не спечелиха трите точки в тази среща. Въпреки загубените две точки варненци остават лидери в класирането с актив от 10 пункта.

Пирин-Черно море (10)Още в 3-ата минута Черно море създаде първата си голова ситуация пред вратата на Пирин. Мариян Огнянов изведе отдясно в наказателното поле Зехиров, който стреля, но право в ръцете на Макенджиев. В 18-ата минута Мартин Костадинов проби по лявото крило и центрира успоредно на голлинията, но Чунчуков не успя да засече от няколко метра. Минута по-късно Мариян Огнянов изведе Атанас Зехиров в опасна близост до наказателното поле на Пирин, но Зехиров не успя да порази целта. По-активните действия на “моряците” дадоха резултат в 35-ата минута. Тогава сгрешено подаване на Тодор Паланков в централния кръг позволи на Черно море да организира бърза атака. Зехиров отне топката от Паланков в средата на терена и пусна пас към Чунчуков, нападателят излезе очи в очи с Благой Макенджиев и стреля, но стражът спаси. Топката попадна у Георги Божилов, който отблизо не сгреши и откри.

Пирин-Черно море (8)В края на полувремето и Пирин имаше своите шансове, като натика Черно море в собственото наказателно поле, но липсата на късмет и умела намеса на вратаря Емил Михайлов предотвратиха изравнителен гол. В последната атака гредата спря топката след трудно изпълнение на Станислав Костов.

Пирин-Черно море (12)Второто полувреме варненци пазеха аванса си и дебнеха на контри, докато домакините трудно организираха опасни атаки. В 58-ата минута се стигна до опасност пред вратата на домакините, когато след остра контра топката попадна у Орлин Старокин, който намери вратата със силен удар, но Макенджиев спаси.

Пирин-Черно море (15)В 65-ата минута и вратарят на Черно море Емил Михайлов демонстрира класата си, след като отрази на два пъти топката – първо след изпълнен фаул вдясно от вратата, а секунди по-късно и при добавката. Последва нарушение на границата на наказателното поле, което предвещаваше опасност за варненци. Зад топката застана Станислав Костов, но топката мина встрани от вратата.

Пирин-Черно море (11)Все пак Пирин стигна до изравнителен в в 82-ата минута. Тогава Башлиев центрира, вратарят Михайло боксира, но топката попадна в дебнещия отляво капитан Юлиан Попев, който с удар без подготовка я прати в мрежата. В последната минута на редовните 90 нападателят на Пирин Станислав Костов можеше да направи обрата пълен. Той овладя с гръб към вратата центриране отдясно, завъртя и с стреля мощно, но сантиметри не му достигнаха. В следващите секунди Черно море можеше да стигне до победата, но Орлин Старокин не успя да засече топката в мрежата отблизо.

Пирин-Черно море (14)Съставът на Черно море: 33. Емил Михайлов, 6. Александър Цветков, 9. Цветелин Чунчуков, 14. Георги Божилов (46-Александър Александров), 17. Мартин Костадинов, 18. Атанас Зехиров, 21. Георги Илиев (69-Стефан Станчев), 22. Мариян Огнянов (80-Иван Коконов), 23. Илиас Хасани, 66. Орлин Старокин, 73. Ондрей Сукуп.