16°
    Екипажът на LZ yachting 1991 достигна до финала на Rolex Middle Sea

E7CF73E8-CF96-4F4B-954C-0A8745497468

В регатата стартираха 104 екипажа от 30 нации, но тежките атмосферни условия принудиха 60 да се оттеглят от надпреварата

Българският отбор LZ yachting 1991 пресече тази сутрин финалната линия пред историческата крепост Grand Harbour в Ла Валета и изпълни програмата си минимум – да завърши успешно участието си в класическата ветроходна регата Rolex Middle Sea Race. Екипажът на 40-футовата яхта Vessy (Лъчезар Братоев-шкипер, Борислав Борисов, Владимир Петров, Георги Николов, Максим Гасумянц, Николай Филчев, Петър Кирязов и Панайотис Куруклис) измина 652 морски мили по дистанцията Ла Валета – Капопасеро – Месина – Стромболи – Фавиняна – Панталерия – Лампедуза – Ла Валета и според неофициалното все още класиране е 34-ти в общото класиране по реално време. В регатата стартираха 104 екипажа от 30 нации, но тежките атмосферни условия принудиха 60 да се оттеглят от надпреварата.

F55C9512-4665-4465-B681-972267972C64Вече е известен победителя по коригирано време в 38th Rolex Middle Sea Race – екипажът на Bogatyr с шкипер Игор Ритов от Русия. Пръв по реално време е екипажът на 88-футовата Rambler – две денонощия, 9 часа, 48 минути и 9 секунди, с близо десет часа от собствения си рекорд от 2007 г.