Вятър: 2m/s NW
Черно море победи Славия във Варна

Черно море - Славия (27)

“Моряците” бият с 2:0, Марек Кузма и Божилов бележат на варненци

Отборът на Черно море победи тима на Славия с 2:0 на стадион “Тича” в среща от група “А” на втората шестица в Първа професионална лига. Головете в мача реализираха Марек Кузма в 38-ата минута и Георги Божилов в 58-ата.

Славия започна мача по-активно и още в 12-ата минута Момчил Цветанов можеше да се възползва от груба грешка в защитата на варненци, но Младият страж Иван Дюлгеров излезе и предотврати опасността.

В следващите минути футболистите на Илиан Илиев изнесоха играта в предни позиции. В 29-ата минута Атанас Захиров отправи плътен удар от движение от близо 30 метра към вратата на “белите”, но топката премина застрашително на сантиметри от страничния стълб на Емануеле Джерия.

В 38-ата минута Черно море поведе в резултата. Марек Кузма засече с глава добро центриране на Георги Божилов след късо изпълнение на ъглов удар.

“Моряците” започнаха силно втората част и още в 52-ата минута реализираха втори гол. Георги Божилов от близо 25 метра стреля силно с левия крак и прониза стража на гостите за 2:0. В 60-ата минута вратарят на “белите” Емануеле Джерия получи тежка травма и бе изнесен на носилка. На неговото място влезе 17-годишния Лука Наков.

В 78-ата минута Мехди Фенуш финтира двама бранители на Славия и стреля, но топката премина над напречната греда.

Съставът на Черно море: Иван Дюлгеров, Емил Янчев, Мехди Фенуш, Георги Божилов (70-Мартин Минчев), Атанас Зехиров, Георги Илиев (56-Фабио Мартинеш), Илиас Хасани, Даниел Димов, Марек Кузма, Юго Кононго, Дани Кики (90-Мирослав Енчев).