слаб ръмеж
    Вятър: 7m/s NE
    Черно море стартира новия сезон с победа

Черно море - Локомотив Пловдив (37)

“Моряците” обърнаха Локо Пловдив за 3:1 на “Тича” след попадения на Ндонгала, Иса и автогол

Отборът на Черно море стартира сезон 2019/2020 г. в efbet Лига с победа. “Моряците” на Илиан Илиев записаха успех с 3:1 при домакинството си на Локомотив Пловдив на стадион “Тича” във Варна. “Зелено-белите” получиха гол в 15-ата минута, но съумяха да стигнат до равенството в 30-ата минута чрез Аристот Ндонгала, а през втората част на двубоя и до пълен обрат след попадения на Исмаил Иса и автогол на Димитър Илиев.

Черно море - Локомотив Пловдив (33)“Моряците” не стартираха двубоя по най-добрия начин и в първите минути допуснаха играта в собствената си половина. В 15-ата минута Анте Аралица реализира за 1:0 след центриране от корнер на Георги Илиев. В 30-ата минута “моряците” стигнаха до равенство. Родриго получи топката отляво, проби мощно в наказателното поле по аутлинията и с прецизен пас към точката на дузпата намери Ндогала, който с удар от движение вкара за 1:1. Още преди почивката варненци можеха да стигнат до пълния обрат. Иса получи топката вдясно и пусна към Родриго, който технично с пета се опита да пусне топката през двама играчи на Локомотив, но тя премина край вратата след лек рикошет.

Черно море - Локомотив Пловдив (19)От първата минута на второто полувреме момчетата на Илиан Илиев започнаха да търсят победата и пресата, която упражниха “моряците” доведе нещата до нов гол. В 52-рата минута Васил Панайотов получи топката в средата на терена и с прецизен пас намери Иса на скорост, който надбяга Стивън Езе и с удар в близкия ъгъл реализира за 2:1. В 68-ата минута пък Черно море доведе нещата до 3:1, като попадението падна след автогол на капитана на гостите Димитър Илиев. Той засече с коляно топката във вратата си след центриране отдясно. Васил Панайотов, който изигра много силен мач, опита да отбележи със силен удар, но Луков изби. В 77-ата Аристот Ндонгала пропусна да направи победата по-изразителна, след като остана очи в очи с Мартин Луков, но стражът на гостите спаси удара му.

Черно море - Локомотив Пловдив (47)Така Черно море дели първото място с тима на Берое, а трети е Лудогорец.

Съставът на Черно море: Иван Дюлгеров, Аристоте Ндонгала (86-Жордао Кардозо), Мартин Минчев, Мирослав Енчев, Стефан Станчев, Исмаил Иса (84-Дани Кики), Виктор Попов, Патрик Андраде (78-Йонуц Няго), Цветомир Панов, Васил Панайотов, Родргио.