Вятър: 2m/s NE
    Черно море изпусна Ботев във Враца

Ботев Враца - Черно море (22)

“Моряците” водеха в резултата до 90-ата минута, но допуснаха изравняване

Черно море изпусна да победи Ботев Враца в мач от 5-ия кръг на efbet лига. “Моряците” водеха в резултата до 90-ата минута на срещата с гол на Исмаил Иса, но допуснаха изравняване.

Ботев Враца - Черно море (31)“Моряците” отправиха първия точен удар в очертанията на една от двете врати. В 15-ата минута Родриго центрира топката отляво, а Мартин Минчев с глава стреля право в ръцете на вратаря. Малко преди това варненци хванаха домакините на контраатака, но Минчев вместо да подаде топката към Исмаил Иса, който бе на чиста позиция, стреля далеч от целта. В 17-ата Аристоте Ндонгала опита далечен удар, но отново стража на Ботев успя да улови. В 23-ата минута Черно море пропусна отлична възможност да поведе в резултата. Исмаил Иса проби отляво, нахлу в наказателното поле, финтира бранител и пусна топката към точката на дузпата, където Мартин Минчев стреля по земя, но кълбото бе избито с шпагат от защитник, зад гърба на вратаря. В 43-ата минута все пак “моряците” успяха да вкарат. Исмаил Иса се пребори за топката с Апосол Попов, напредна в наказателното поле, финтира стража на врачани и на празна врата реализира за 1:0.

Ботев Враца - Черно море (19)В 64-ата минута домакините можеха да изравнят, но блестяща намеса на вратаря Иван Дюлгеров запази резултата непроменен. Веднага след това Васил Панайотов пусна дълъг пас към Исмаил Иса отдясно, но Керчев стигна до топката преди нападателя на варненци. При опита си да изчисти кълбото обаче, то попадна в Родриго, който навлезе в наказателното поле и от малък ъгъл стреля, но на сантиметри над напречната греда. До края на срещата Черно море прие играта в своята половина и разчиташе на контраатака. В 86-ата Иван Дюлгеров спаси опасен удар по посока на вратата, а в 90-ата стражът на варненци капитулира. След центриране отляво Будинов свали топката с глава на задна греда, където Вълчев реализира за 1:1. В 91-вата минута Мро Енчев стреля с глава след центриране от корнер, но вратарят спаси. Веднага след това Жордао отправи опасен удар, но отново стража на Враца успя избие. В продължението на срещата Няго стреля от пряксвободен удар, но твърде неточно.

Ботев Враца - Черно море (20)Съставът на Черно море: Иван Дюлгеров, Димитриос Хандакиас, Мирослав Енчев, Виктор Попов, Цветомир Пнов, Васил Панайотов, Патрик Андраде, Родриго (87-Жоржиньо), Мартин Минчев (67-Жордао Каросо), Аристоте Ндонгала (78-Йонуц Няго), Исмаил Иса.