16°
    “Боил” отборен вицешампион на държавното по кикбокс

боил

Бойците на Красимир Кирилов заслужиха 5 златни, 5 сребърни и 1 бронзов медал

Отборен вицешампион на провелото се през уикенда държавно първенство по кикбокс стана варненският клуб “Боил”. Отборът на годината в индивидуалните спортове в морската столица за миналата година отново показа класата си. На шампионата в Пазарджик “Боил” участва с общо 11 състезатели и завоюва 5 златни, 5 сребърни и 1 бронзов медал. Бойците на Красимир Кирилов за пореден път доказаха превъзходството си в стил “фул контакт”, където заслужиха 4 златни, 3 сребърни и 1 бронзов медал. Шампион в категория 75 кг. при мъжете стана Христо Христов, а в категория 60 кг. Йордан Иванов. При 13- 14 годишните в категория 60 кг. титлата заслужи Теодор Адамов, а при 11- 12 годишните в категория 56 кг. триумфира Йоана Йорданова. Сребърен медал при юношите старша възраст в категория 57 кг. заслужи Николас Иванов, при юношите младша възраст в категория 60 кг. Николай Йорданов, а при жените в категория 52 кг. на крачка от титлата остана Анджела Костадинова. Бронзов медал при юношите младша възраст в категория 63.5 кг. спечели Йордан Темелков.

В стил К1 бойците на “Боил” заслужиха 1 шампионско и 2 вицешампионски отличия. Златен медал завоюва Теодор Христов, който бе безкомпромисен в категория 75 кг. и победи двама от съперниците си с нокаут. Със сребро останаха Стефан Георгиев при юношите старша възраст в категория 63,5 кг. и Атанас Калчев при 13-14-годишните в категория 57 кг.

Това е поредният голям успех на бойците на Красимир Кирилов. Главният треньор на “Боил” поздрави всички състезатели и треньори за тяхната всеотдайност и себераздаване в подготовката за първото голямо първенство след подновяването на календара в бойните спортове.

Отборната титла в стил “фул контакт” заслужи „Стар Тийм“ от гр. София. „Шуменска Крепост“ от гр. Шумен триумфира в К1, където вицешампион стана варненският “Легия”.

Много емоции, прекрасни битки и отлична организация предложи Държавното първенство по кикбокс, което за първи път се проведе в Пазарджик. Във втория ден на първенството на двата ринга в спортна зала „Васил Левски“ се изиграха общо 64 финала. Всеки мач бе внимателно наблюдаван от селекционерите Станислав Бахчеванов и Владимир Вълев за допълване на националните отбори в различните стилове. Те останаха впечатлени от стила на игра на шампионите Михаил Велчовски от СК „Победа“ от гр. Враца в стил К1 при мъжете до 71 кг. и Христо Христов от СК „Боил“ в стил фул контакт при мъжете до 75 кг.

Освен медали и грамоти за медалистите, организаторите бяха осигурели купи за първите три отбора в класирането по медали.

В календара на Българската конфедерация по кикбокс и муай тай престоят Национален лагер, който стартира от 1-ви август и Държавен шампионат в татами стиловете от 15 -17 август, който ще се проведе в курортен комплекс „Камчия“.