16°
    Победа и загуба за Черно море срещу Лудогорец в Елитните групи

футбол

Юношите младша възраст на Черно море записаха трети пореден успех в Елитната група до 17 години. Момчетата на Ники Кънчев надиграха като гости тима на Лудогорец с минималното 1:0. Единствения гол в мача реализира Марин Петков от дузпа в 65-ата минута. 11-метровият наказателен удар бе отсъден за фаул срещу Радослав Петров. Жечко Йорданов проби и центрира в наказателното поле, а Радослав Петров изпревари вратаря на домакините и бе съборен в пеналта.

През първата част и двата тима нямаха голови ситуации, а след попадението в средата на второто полувреме гостите от Варна на няколко пъти хващаха съперника на контраатаки, които обаче не успяха да завършат по най-добрия начин.

Домакините също имаха своите възможности за гол, но не успяха да пробият защитата на “моряците”, които след попадението играха по-прибрано.

В следващия кръг Черно море приема Спартак Пловдив. Мачът е в неделя, 23 август, от 10 часа на стадион “Корабостроител” под Аспаруховия мост.

Съставът на Черно море U17: Кристиян Енчев, Стефан Димов (75-Никола Атанасов), Константин Веселинов, Жечко Йорданов, Марин Петков, Валентин Касабов, Симеон Николов (80-Николай Трифонов), Радослав Петров (80-Вилян Момчилов), Симеон Савов (70-Дойчин Дочев), Берк Бейхан (75-Серги Кешкерян), Толга Мюрвет
    По-рано през деня Черно море загуби от Лудогорец с 1:3 в мач от Еитната група до 15 години. До средата на първата част “моряците” на Тодор Каменов направиха две индивидуални грешки и допуснаха два гола. В 30-ата минута Кристиян Аршев удари греда, а в 45-ата Кристиян Евдокиев пропусна дузпа. Единственият гол за варненци реализира Александър Киров 10 минути преди края на срещата.

В 4-ия кръг Черно море приема тима на Сините камъни (Сливен). Мачът е в неделя, 23 август, от 18 часа под Моста.

Съставът на Черно море U15: Валентин Димитров (36-Антоан Манасив), Димитър Павлу, Дениз Хаджиев (10-Петър Маринов), Георги Венциславов, Борис Стойков, Даниел Георгиев, Йордан Тосков, Пламен Аршев, Александър Киров, Георги Пасков, Кристиян Евдокиев.